Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Moja pusia, nie Jarusia”, „My wam wojnę, wy nam piekło”. Manifestacja w Lublinie po publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego (wideo, zdjęcia)

Kilkaset osób wzięło udział we wczorajszej manifestacji w Lublinie w ramach Strajku Kobiet. Protest miał związek z opublikowanym w Dzienniku Ustaw orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Wczoraj w Lublinie odbyła się manifestacja środowisk skupionych wokół Strajku Kobiet. Manifestujący zebrali się przed biurem PiS przy ul. Królewskiej, a po przemówieniach przeszli deptakiem na Plac Litewski.

Protest związany był z opublikowanym w Dzienniku Ustaw orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym aborcji. Chodzi o niekonstytucyjność przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

 

Uczestnicy protestów, nie tylko w Lublinie, ale i całym kraju uważają, że w praktyce chodzi o zaostrzenie „zgniłego kompromisu” i odebranie Polkom podstawowych praw.

W pobliżu tej manifestacji, w rejonie kościoła przy Placu Litewskim, spotkała się grupa osób odmawiających różaniec. Oba zgromadzenia zabezpieczali policjanci, nie doszło do żadnego poważnego incydentu. Po niespełna godzinie protestujący rozeszli się.

(fot. lublin112.pl)

98 komentarzy

 1. Cała Polska śpiewa z nami… W******alać z lewarkami….

  • Cała Polska z was się śmieje, strajk oszołomów a nie kobiet. Powinni zabronić wam używania tego słowa. Prawdziwa kobieta nie wygląda jak wy, wystarczy popatrzeć na zdjęcia, co wy przedstawiacie swoim wyglądem, jesteście wypaczeni, mam dosyć słuchania strajk kobiet, to jest strajk dziwolągów i tyle w temacie.

  • wycie prawackich psów od rana…

 2. „My wam wojnę, wy nam piekło.”

  No spoko.

  <>

  Axel Springer: Policja pałuje bezbronne kobiety!

  Stronnicy Lempartów zdecydujcie się. Wojna czy nie wojna. Zaczynacie a potem płaczecie, że boli bo w szczepionkę.

  „żadnej dystynkcji w rozumowaniu
  składnia pozbawiona urody koniunktiwu”

 3. Cała Polska z was się śmieje, strajk oszołomów a nie kobiet. Powinni zabronić wam używania tego słowa. Prawdziwa kobieta nie wygląda jak wy, wystarczy popatrzeć na zdjęcia, co wy przedstawiacie swoim wyglądem, jesteście wypaczeni, mam dosyć słuchania strajk kobiet, to jest strajk dziwolągów i tyle w temacie.

  • Powtarzanie bez przerwy tego samego tekstu nie zmniejszy stężenia jadu i kompleksów czających się w Twoim wnętrzu. Przykro mi iż masz problemy z rozróżnianiem płci – pomodlę się za Ciebie 🙂

 4. Patologia wypełzła na ulicę

 5. Zamiast robić te nic nie wnoszące protesty, bo Jarek i tak swoje zrobi, niech idą i wywiozą go na przysłowiowej taczce. Teraz to już nic nie zmienią, mogą sobie krzycześ do woli, za późno.

 6. Interesuje mnie czy była na tym zdurnoceniu córka niejakiego- nomem omen- „Angela” wytwórcy ciasta z Janowa Lubelskiego, zwąca się Amandą? organizatorka pseudo manify w tym naszym polskim, a nie bezbożnym włoskim mieście???

 7. To nie jest Strajk Kobiet, tylko Strajk Dziwolągów – nie da się nazwać inaczej tego czegoś, co tam szło i bluzgało na całe Krakowskie. W życiu nie widziałem durniejszych haseł. Nie popieram PiSu i zaostrzania przepisów aborcyjnych, ale nie poszedłbym na ten strajk nawet pod przymusem…Ramię w ramię z LGBT i antifą? Tfu, nigdy w życiu. Identyfikować się z tym strajkiem mogą tylko zmanipulowani przez TVN głupcy i szukające przynależności do jakiejś grupy Julki, a nie normalni ludzie.

Z kraju