Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Młody kierowca wymusił pierwszeństwo, kobieta w ciąży trafiła do szpitala

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną popołudniowego zderzenia dwóch aut na ul. Glinianej. Przez blisko dwie godziny ruch był całkowicie wstrzymany.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 13 na ul. Glinianej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Słoneczną zderzyły się dwa samochody osobowe: toyota i mitsubishi. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalono, kierujący toyotą 21-latek wyjeżdżał z ul. Słonecznej. Wymusił jednak pierwszeństwo przejazdu na jadącym ul. Glinianą mitsubishi. W zdarzeniu poszkodowana została kobieta w ciąży, pasażerka jednego z aut.

Została ona przetransportowana do szpitala. Przez blisko dwie godziny ul. Gliniana była całkowicie zablokowana. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

70

72

(fot. lublin112)
2017-10-11 21:49:03

27 komentarzy

 1. Współczuję ciężarnym, zapinanie pasów w zaawansowanej ciąży nie wchodzi w grę, a przy byle stłuczce od razu szpital i strach o dziecko. Oby tylko na strachu się skończyło!

  • Ja zapinalam … brzuszek byl ogromny ale mozna pas odpowiednio ulozyc. Tylko pustaki tlumacza sie brakiem pasow … bo sa w ciazy.

   • niech każdy decyduje o sobie! kobieta w ciązy ma prawo jeździć bez pasów, a nazywanie kogoś pustakiem zacznij od siebie. sprawdź najpierw badania w tej materii i statystyki zanim zaczniej kogoś epitetować.

    • To niech jeździ … jak walnie w coś brzuchem bo nie miała zapiętych pasów to efekt może być gorszy niż gdyby nie miała… nadal twierdzę, ze tylko pustaki tak się zachowują … a później ojjjojoj ….

   • Spoko że zapinałaś, tylko że niezapinanie pasów w ciąży nie jest dla wygody, tylko dla bezpieczeństwa – napięty pas może zrobić dziecku więcej szkody niż pożytku przy nawet niewielkiej stłuczce.

  • Właśnie trzeba zapoznać pasy w ciąży. Nawet zaawansowanej. To że się nie da czy nie można to mit. Kobieta i dziecko są bezpieczniejsi w pasach. Ważne tylko jak te pasy przechodzą i w zaawansowanej ciąży potrzebny jest adapter. Warto o tym poczytać i szkoda ze taka wiedza nadal nie jest rozpowszechniona wśród kobiet w ciąży i innych kierowców.

  • To już nie te czasy – Google: „adapter do pasów dla kobiet w ciąży” 😉 Pozdrawiam

  • Zapinanie pasów w ciąży wchodzi w grę jesli masz specjalny adapter do pasów, ale umówmy się.. która kobieta w ciąży z tego korzysta?

   • Ja korzystałam. Można go wypożyczyć. Nie trzeba kupować jeśli ktoś nie ma takiej potrzeby.

   • Korzysta każda, która nie rozumuje w sposób: „w razie czego, zrobię sobie następne”…

   • Ok, może to było źle sformułowane.. Chodziło mi bardziej o takie myślenie, że ” po co mi adapter, albo po co mi zapinanie pasów – przecież kuzyn wujka szwagra mówił, że w ciąży nie trzeba zapinać pasów”

 2. znowu baba….

 3. Nazjeżdzało się gnojstwa całe lato jeździli c 360 po polu lub czymś podobnym a teraz miasto i ulica i mamy efekty

 4. Studenci wrócili w swoich gruchotach wiejskich.

 5. Widzę że osiedlowa uliczka i prędkość powinna być max 30 km/h,a ile było ? Miałaś pierwszeństwo i….co z tego ? Myślmy za siebie i za innych.

  • A co ona tu winna? Tam jest wiecznie zastawiona cała strona ulicy i co miała się zatrzymać do zera żeby zobaczyć czy jakiś studencki gówniarz przypadkiem nie wymusza pierwszeństwa? Znowu się nazjeżdżało tego tej wsi i cały Lublin stoi, jadąc do pracy nawet nie ma gdzie samochodu zaparkować bo wszystko zastawione

   • Trzeba mpkiem do roboty zasuwać i mie bedzie twa rozczochrana zaśmieconą problemami z autem i parkingiem

    • Ty pajacu, zapewne po przywiezieniu słoików, parkujesz tydzień pod blokiem do następnej eskapady po zapasy. Na tygodniu, to darmowy rower i zmiana co 20 minut bo na gaz trza oszczędzić by lansować się na parkingu przy markecie lub pod dyskoteką?

  • Czytanie ze zrozumieniem jest zbyt trudne? Kobieta była pasażerką samochodu. Zrozumiałeś teraz?
   Co zaś tyczy pierwszeństwa, to pierwszeństwo jest pierwszeństwem i basta. Nie oznacza ono, że zasady ruchu drogowego zmieniają się w zależności od tego czy z podporządkowanej wyjeżdża gówniarz czy starzec. Proste chyba?

 6. Tyle się mówi by przyjezdni studenci zostawiali auta i prawa jazdy w domu 😀

 7. Jak tak czytam te komentarze w tym i innych tematach ,to ręce opadaja …skąd tylu idiotów sie bierze …niby to wszystko po szkołach ,studiach …a co niektórzy pier….ą jak potłuczeni

 8. do tych wszystkich mundrołków…prawda jest , że w świetle skrzyżowania słonecznej z glinianą zawsze parkuje jakiś baran i bez wymuszenia ( pomimo luster) nie ma szans wyjechanie ze słonecznej!!!..a ludzie na straz miejską juz nie dzwonią bo ile razy można…postawić znak ograniczenia do 20 km/h lub próg zwalniający przed skrzyżowaniem na glinianej to może będzie trochę bezpieczniej…

Z kraju