690 680 960

Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y z podziękowaniem za szczepienie

Dziś 7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19, dostanie specjalnego SMS-a z Ministerstwa Zdrowia.

Wczoraj z Centrum E-Zdrowia, podległemu ministerstwu, wyszły pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Resort zwrócił w wiadomościach tekstowych szczególną uwagę ponad 240 tys. osób na wagę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron koronawirusa.

UWAGA! Już …… (dzień) możesz zarejestrować się na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie chroni przed omikronem. Więcej: pacjent.gov

Dziś natomiast od godziny 9.00 rozpoczęła się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale i prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób.

Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov

– Staramy się w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia. W kontekście nadchodzącej fali Omikrona dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa – mówi minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego oraz każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

(fot. pixabay.com, źródło MZ)

34 komentarze

 1. Mi nikt nie podziękował, a odkażam się codziennie 🙁 dwie szklaneczki wiecie już chyba czego😉

 2. właśnie jestem po 3 dawce i czuję się fatalnie

 3. Megilub szczepionki widze,że dzialają. Jeszcze kilka dawek i nastąpi destrukcja/utylizacja 😂😂😂🤣🤣🤣

 4. Chcem i nie bede mioł

  ja chce takiego smsa ja chce takiego smsa.

 5. Jak zwyklebałagan

  nie jestem zaszczepiony a dostałem takiego sms-a

 6. Dziwne, a wszyscy dookoła mówią że nie działają na omicrona. Na chrypkę i katar znaczy się?

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas