Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Minister MSWiA Mariusz Kamiński odwiedził strażaków i pograniczników z naszego regionu (zdjęcia)

Nie tylko premier gości dziś w naszym regionie. Ze swoją wizytą do Chełma i Krasnegostawu przyjechał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Spotkał się z funkcjonariuszami straży granicznej oraz strażakami.

Wizyta ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego w województwie lubelskim rozpoczęła się od Chełma, gdzie odwiedził on siedzibę Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Spotkał się z kadrą kierowniczą oraz zapoznał się z aktualną sytuacją w ochronie granicy państwowej. NOSG jest bowiem największym oddziałem straży granicznej w Polsce, odpowiada za ochronę granicy zarówno z Ukrainą jak i Białorusią.

Szef resortu podziękował także funkcjonariuszom za profesjonalnie realizowaną codzienną służbę i skuteczną ochronę granicy. Zapoznał się również z infrastrukturą samego oddziału jak też odwiedził Salę Tradycji NOSG, przy której funkcjonuje Przystanek Historia Chełm. Jest on jednym z trzech punktów na mapie Lubelszczyzny, poświęconych promowaniu edukacji historycznej.

Następnie Mariusz Kamiński udał się do Krasnegostawu, gdzie spotkał się ze strażakami. Na placu przy Komendzie Powiatowej PSP miało miejsce przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych strażakom z Krasnegostawu, Siennicy Nadolnej i Krakowskiego Przedmieścia oraz ciężkich zestawów hydraulicznych dla jednostek OSP Krzywe i Fajsławice.

W trakcie spotkania ze strażakami minister podkreślał, że formacja ta jest wspaniale zorganizowana i jest dumą naszego kraju. Udowodniono to niejednokrotnie podczas zagranicznych misji, kiedy to strażacy nieśli pomoc w Turcji, Francji, Grecji czy też w Czechach. Przypomniał również, że skuteczność straży zawodowej jest tak wielka dzięki strażakom ochotnikom, których w Polsce jest 700 tysięcy, z czego 200 tysięcy to czynni ratownicy. Dlatego też dzięki uchwaleniu ustawy o OSP druhowie mogą otrzymać dodatki emerytalne. Do tej pory wydano już 100 tys. tego typu decyzji.

Mariusz Kamiński dodał, iż ostatnie lata dobre dla strażaków. Uchwalono potężne ustawy modernizacyjne, kilka miliardów złotych zostało przeznaczonych z budżetu państwa na zakup sprzętu, budowę nowych remiz i modernizację obecnych budynków, a także na podwyżki uposażeń oraz dodatki motywacyjne. Te ostatnie mają być podziękowaniem za doskonałą służbę. Co więcej, jak wynika ze słów ministra, służby mundurowe mogą spodziewać się kolejnych wzrostów płac.

23 komentarze

  1. Prawdziwy obraz PiS-owców:
    „Do sieci wyciekło nagranie, na którym widać, jak urzędnicy imprezują na terenie Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Tuż obok mogiły ofiar hitle rowskich zbrodni bawił się między innymi kierownik obiektu Bartosz Bętkowski, radny Prawa i Sprawiedliwości, a prywatnie syn marszałka województwa świętokrzyskiego, który Mauzoleum nadzoruje. „

  2. dajcie mu saperkę niech sie zakopie , mynister buhahahaha po wyroku

  3. Tylko jęki wam pozostały i pisanie nieprawdy i tak wyborów nie wygracie prędzej się zesr####.

  4. No cóż ten Pan minister ma taką wiedzę o tym co się dzieje na granicy jak krowa na miedzy sek w tym że duża część z tego co oni mówią to czysta propaganda nie mająca z realiami nic wspólnego jednym słowem ten rząd to zwykła banda afeciarzy oszustów szabrownikow nieudaczników oni nawet by nie potrafili chlewnia zarządzać

  5. Przecież to stare samochody już dawno użytkowane !!! propaganda, masakra ci politycy…

  6. Kaczyslaw Jarczynski

    Pare tygodni temu Sąd Najwyższy wyznaczył rozprawę dotyczącą kasacji w sprawie prawa łaski dla Kamińskiego. Dla tego ten przygłup tak usilnie próbuje dostać się do sejmu żeby mieć immunitet, w 2015 Duduś ułaskawił tego dzbana który już był w drodze do pierdla ale teraz już tak łatwo nie będzie. Nawet tak tępego elektoratu jak pisowski nie da się oszukiwać w nieskończoność.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport