690 680 960

Mieszkańcy siedzą w domach, wyjątkowy spokój w naszym regionie. Pokazują to wyraźnie policyjne statystyki

W porównaniu do lutego, w miniony weekend znacznie spadła liczba wypadków i kolizji jak też pospolitych przestępstw. Mniej było nawet pijanych kierowców oraz klientów izby wytrzeźwień.

W ciągu minionego weekendu, czyli przez sobotę i niedzielę, policjanci z naszego regionu zanotowali 905 interwencji, z czego 565 w sobotę i 340 w niedzielę. Na drogach doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została poszkodowana, zanotowano też 41 kolizji. Doszło też do 1 rozboju, 2 włamań i 4 kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców. Na gorącym uczynku wpadło 34 sprawców przestępstw. Ogółem policjanci w trakcie prowadzonych interwencji wylegitymowali 2431 osób. Do izby wytrzeźwień trafiły zaś 32 osoby: 21 w sobotę i 11 w niedzielę.

Jest to znaczny spadek w porównaniu z poprzednimi miesiącami, kiedy to szczególnie w weekendy policjanci mieli pełne ręce roboty i nie nadążali z obsługiwaniem kolejnych interwencji. Dla porównaniu w analogicznym weekendzie lutego w naszym regionie miało miejsce 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych, oraz 120 kolizji. Do tego 11 włamań i 13 kradzieży. Na drogach wpadło 21 pijanych kierowców, do izby wytrzeźwień trafiło zaś 41 osób. Funkcjonariusze zatrzymali też na gorącym uczynku 50 sprawców oraz wylegitymowali 8986 osób.

Jak tłumaczą policjanci, wcale nie oznacza to, że mają mniej pracy. Prowadzą bowiem liczne działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Każdego dnia sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową się do niej stosują czy też patrolują miejsca, gdzie może dochodzić do gromadzenia się osób.

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. Ostatni raz na izbie byłem w styczniu

 2. Nie długo zaobserwują też znaczny spadek wpływów do budżetu skarbu państwa.

 3. Teraz zgodnie z wytycznymi nic nie musimy robić na siłę,chyba,że już samo wlezie pod rękę.Ale LUZ na drogach

 4. Mieszkańcy siedzą i oni nikogo nie zarażą .Od tego są globtroterzy -podróżnicy ,im trzeba podziękować za zwleczenie tej zarazy

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Z tym koronowirusem może być tak…
   Chińczycy parli za mocno do przodu nie tylko u siebie ale i na wszystkich rynkach Światowych i prawie we wszystkich dziedzinach gospodarki. Jednym słowem stawali się potęgą wszystkich potęg.
   Jedyne co mogło by ich zatrzymać, osłabić lub zachwiać ich gospodarką to jakieś nieszczęście, no i w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby tu „super wirus”.
   Czy była to broń biologiczna, to ciężko tu spekulować, ale jest to bardzo prawdopodobne.
   Komu zależało na tym to i tak się nie dowiemy.
   Wiemy że jest bardzo skuteczna i śmiercionośna, a szczepionka jeśli nawet istnieje to na pewno nie jest przeznaczona dla takich szarych ludzi jak my.

 5. Najbardziej o pracowników zadbała sieć sklepów Stokrotka. Pracownice z 2 zmiany nie mają czym wracać do domu. Autobusy nocne niestety odwołane. Panie pracujące na śmieciówkach raczej samochodów nie posiadają. Dramat!!!

  • W Lublinie jest zarejestrowanych 250.000 samochodów. Jest to znacznie więcej niż liczba osób pracujących.Dlaczego panie pracujące miałyby nie posiadać samochodu?

  • Stokrotki to Franczyza – zatem wiele zależy od właściciela sklepu… nie w każdym przypadku to zachłanny, pozbawiony wyobraźni i empatii jełop, zdarzają się i normalni, ludzcy pracodawcy.

 6. To chyba dobrze, że jest cisza i spokój. Czy Milicja już ma ścisk w d…, że pieniędzy nie będzie z mandatów to i zwolnienia się szykują, bo norma nie wyrobiona? A może bezdomnym wypisują mandaty?

  • W co 3. samochodzie, który dzisiaj mijałem, kierujący rozmawiał przez telefon trzymając go przy uchu. Przejeżdżając po mieście nie sposób także natrafić się na np nieprawidłowo zaparkowane pojazdy czy chodnikowych rowerzystów. Jaki odsetek kierowców sygnalizuje zjazd z ronda kierunkowskazem? Na rondzie pniaka/KUL to może 10%. Cała reszta nie sygnalizuje zamiaru zjazdu z ronda – więc popełnia wykroczenie i powinna zostać ukarana mandatem. Jaki odsetek zatrzymuje się przy zielonej strzałce? Jaki odsetek kierujących zatrzymuje się na STOPie?
   Nawet, gdyby policjantów było 100 razy więcej, to nie daliby rady ukarać wszystkich. Wystarczy ustawić się przy pierwszym lepszym PdP na drodze z kilkoma pasami i karać na wyprzedzanie bezpośrednio przed lub na PdP, bo polowa kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że dokonuje wyprzedzania.

   • Panie Piotrze, może byśmy przeszli się po mieście i zrobili trochę zdjęć źle zaparkowanych samochodów? Teraz jak nie jeżdżą będzie ich znacznie więcej.

  • Wiem coś o tym.

   Franiu,nie pal Franka. Masz 10 samochodów mozesz porzyczyć 5.

 7. Wiem coś o tym.

  Dlatego tam są ciągle przyjęcia do pracy.Kierownictwo sklepów to potwory!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej