Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Międzynarodowy oszust ponownie za kratkami

Oszust spod Lublina, który 10 lat temu zasłynął z wyłudzenia pieniędzy od słynnego piłkarza Romario, ponownie trafił za kratki. Również za wyłudzenia.

Na temat Piotra O. Zrobiło się głośno 10 lat temu, gdy został zatrzymany za liczne wyłudzenie znacznych kwot gotówki od ludzi na całym świecie. Jak ustalili wtedy funkcjonariusze, oszukał m.in. słynnego brazylijskiego piłkarza Romario na kwotę blisko pięć milionów dolarów. Oszust jeżdżąc po całym świecie podawał się za wybitnego specjalistę od finansów, lekarza czy też arystokratę, swoim kontrahentom obiecywał gigantyczne zyski, a był tak przekonujący, że ludzie bez problemu mu wierzyli. Aby jak najdłużej zwodzić klientów, wysyłał im sfałszowane wyciągi bankowe, z których wynikało, że ich pieniądze procentują. Został zatrzymany w 2003 roku, a jak ustalili policjanci w kraju i zagranicą wyłudził ponad 40 milionów złotych.

Piotra O. ponownie w środę zatrzymali w jednej z miejscowości pod Lublinem funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego KGP. Jak się okazało 46-latek ponownie powrócił do przestępczej działalności i jak kiedyś, również podawał się za specjalistę z dziedziny finansów. Wyłudzał pieniądze od przedsiębiorców z województw lubelskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego oraz pomorskiego. Przekonywał ich, że posiada zdolności z zakresu zarządzania oraz znajomość rynku finansowego, co pozwoli w krótkim czasie doprowadzić do uzyskania dużych zysków. Oszukał nawet jeden z warszawskich banków zobowiązując się do spłaty zaciągniętego dla niego przez inną osobę kredytu, w wysokości 2.500. 000 zł.

-Policjanci przeszukali m.in miejsce zamieszkania 46- latka. Do sprawy zabezpieczono różne dokumenty świadczące o jego przestępczej działalności oraz komputer. Zawartość dysku poddana zostanie dokładnej analizie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także dwa zegarki o wartości 10 tys. zł –wyjaśnia kom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W czwartek podejrzanego doprowadzono do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie gdzie złożył wyjaśnienia. Usłyszał również prokuratorskie zarzuty. Kwota wyłudzonych pieniędzy szacowana jest na ponad 5 mln zł. Również wczoraj mężczyzna doprowadzony został do sądu, który zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

(fot. KWP Lublin)
2013-09-27 10:07:0

Komentarze wyłączone