Międzynarodowe Mistrzostwa Lubelszczyzny w motocrossie zakończone

Finał Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny za nami. W Nowodworze rywalizowało blisko stu zawodników, a wysokie nagrody ściągnęły do byłej kopalni piasku najlepszych zawodników z kraju. W najmocniejszej klasie triumfował aktualny mistrz Polski – Łukasz Lonka.

Zawody w Nowodworze były czwartą odsłoną MML w tym toku i zarazem ostatnią. W minioną niedzielę zawodnicy nie tylko walczyli o wysokie nagrody w klasyfikacji zawodów, ale spoglądali na tabelę całego sezonu, aby sięgnąć po zwycięstwo w całym cyklu. W efekcie najbardziej zadowoleni opuszczali tor kibice, którzy byli świadkami naprawdę emocjonujących zawodów.

W sumie kibicie obejrzeli rywalizację w jedenastu klasach i jak przystało na MML za każdym razem było niezwykle ciekawie. Najwięcej emocji przyniosły dwa ostatnie wyścigi – klasa Opena A i quad. W obu przypadkach na trasie zaprezentowali się bowiem medaliści mistrzostw Polski, uczestnicy mistrzostw Europy i świata.

 

W klasie Open A bezdyskusyjnie najlepszy był Łukasz Lonka, który w obydwu swoich biegach zdeklasował rywali. Jechał szybko i bezbłędnie, bardzo dobrze radząc sobie z wymagającą, piaszczystą nawierzchnią. W efekcie zgarnął główną nagrodę – 2500 zł.

W klasie quad emocji było równie dużo, a to za sprawą liczby uczestników. Rekordowa obsada zawodników jadących na czterech kółkach przełożyła się na widowiskowość. Triumfował Roman Gwiazda, ale bardzo dzielnie walczył z nim Artur Szczebak. Obaj reprezentanci KM Cross Lublin stworzyli niesamowite widowisko, godne finału MML.

Pełne wyniki dostępne są na stornie zawodymx.eu:
http://www.zawodymx.eu/wyniki?mylaps=type,event,eventid,1556441

MML 5

MML 4

MML 3

MML 2

2018-07-14 08:18:34
(fot. nadesłane)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. A już za tydzień HEC Hard Enduro Cegielnia w Miejscowości Cegielnia będzie się działo .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!