Międzynarodowa konferencja „Życiu – TAK” 2018: Afirmacja Życia

W środę 21 marca 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Konferencja ŻYCIU – TAK. Będzie to już dziewiąta edycja tego wydarzenia.

Po raz dziewiąty w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się Konferencja ŻYCIU – TAK. Organizowana jest przez dr hab. Urszulę Dudziak, prof. KUL jej współpracowników z Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej, doktorantów i studentów. Współorganizatorami Konferencji są: Fundacja Rozwoju KUL i Lubelskie Samorządowe Centrum Nauczycieli. Tegoroczna konferencja zatytułowana „Afirmacja życia” zachęca do uznania, że życie ludzkie będące fundamentalną wartością człowieka, wymaga szczególnego szacunku i autentycznej troski.

Prelegenci przedstawią teologiczne, społeczne, wychowawcze aspekty afirmacji życia. Wskażą na jego poszanowanie w pracy lekarza, duszpasterza, profilaktyka, w dziełach pisarzy i poetów. Wspomną o zagrożeniach, które powinny mobilizować do jeszcze większej ochrony życia w wymiarze rodzinnym i instytucjonalnym. Konferencji będzie towarzyszyć sesja plakatowa prezentująca to, jak wygląda i jak powinien wyglądać „Szacunek wobec życia ludzkiego w różnych krajach świata”.

W związku z Dniem Patronalnym Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej, konferencję poprzedzi Msza św. sprawowana w Kościele Akademickim o godz. 8.00. Po niej nastąpi rejestracja zgłoszonych internetowo uczestników. Miejscem obrad konferencyjnych rozpoczynających się o 9.30 jest: Centrum Transferu Wiedzy, piętro I, sala CTW-114.

Patronat honorowy nad konferencją objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

60

(fot. nadesłane)
2018-03-08 21:44:38

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)