Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto zbuduje kolejne mieszkania komunalne. Na Felinie ma powstać do pięciu nowych bloków

Na Felinie miasto zbuduje kolejne bloki z mieszkaniami komunalnymi. Podobne plany dotyczą też dzielnicy Tatary. Część mieszkań ma być przeznaczona dla osób, które muszą opuścić swoje domy w związku z prowadzonymi przez miasto inwestycjami.

Lubelscy radni podjęli decyzję o przeniesienie prawa własności blisko 1 ha terenu na osiedlu Felin na rzecz spółki TBS „Nowy Dom”. Jest to pięć działek zlokalizowanych w rejonie ulic Królowej Bony i Królowej Jadwigi. Całość będzie przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Ma tam powstać do pięciu bloków, w których znajdzie się około 150 mieszkań. Do tego dochodzi zagospodarowanie przyległego terenu.

Inwestycja ma być prowadzona w formule budownictwa społecznego, a więc pozwoli na zapewnienie mieszkań dla średniozamożnych osób, które są w stanie ponieść koszt czynszu za lokal mieszkalny, a nie posiadają wystarczających środków, aby nabyć samodzielnie lokal mieszkalny na rynku komercyjnym. Obecny czynsz obowiązujący w zasobie TBS wynosi 10,40 zł/m2, co jak wskazują urzędnicy, stanowi relatywnie niską stawkę w porównaniu do tych, oferowanych przez konkurencyjne towarzystwa budownictwa społecznego działające na terenie Lublina i regionu. Wiadomo już, że z tych mieszkań będą mogły skorzystać rodziny, które muszą opuścić swoje domy w związku z prowadzonymi przez miasto inwestycjami.

Miasto planuje też budowę mieszkań komunalnych w dzielnicy Tatary. W przyszłym roku do radnych trafi wniosek o wyrażenie zgody na wniesienie w formie aportu półhektarowej działki pod budownictwo realizowane przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Z kolei w połowie 2021 r. spółka TBS „Nowy Dom” ma oddać do użytkowania dwa budynki z 84 mieszkaniami przy ul. Składowej. Część z nich będzie mogła wejść w skład zasobu mieszkań komunalnych.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. łysy będzie administratorem obiektu jak Anioł? 😀

  2. A na Tatarach gdzie będą te bloki?