690 680 960

Miasto usunęło kilkadziesiąt znaków „zakaz wjazdu rowerów”. Ma to ułatwić cyklistom życie

Rowerzyści od dawna alarmowali, że Chełm nie jest dla nich przyjaznym miastem. W końcu ma się to zmienić. Z terenu miasta zniknęło 61 znaków, które zabraniały rowerzystom wjazdu na poszczególne ulice.

W ostatnich dniach na terenie Chełma rozpoczęło się usuwanie znaków „zakaz wjazdu rowerów”. Ma to na celu kompleksowe uporządkowanie oznakowania dróg, a przede wszystkim umożliwienie cyklistom bez łamania przepisów dojazdu do posesji oraz miejsc, które nie są położone przy drogach dla rowerów.

Rowerzyści od dawna alarmowali, że Chełm nie jest dla nich przyjaznym miastem. Wskazywali na brak możliwości swobodnego przemieszczania się, właśnie przez ustawione znaki zakazu. Nie brakowało też miejsc, gdzie nie można było dojechać do drogi dla rowerów, gdyż pobliska ulica była wyłączona z możliwości poruszania się nią na dwóch kółkach.

Tłumaczyli, że urzędnicy patrzą na rowery tylko przez pryzmat rekreacji, a nikt nie zauważa, że wiele osób porusza się jednośladami do pracy, szkoły, sklepu czy do znajomych. W końcu ma się to zmienić. Z terenu miasta zniknęło 61 znaków, które zabraniały rowerzystom wjazdu na poszczególne ulice.

– Do czasu kompleksowej przebudowy starszych i nie odpowiadających współczesnym standardom jakościowym dróg dla rowerów jest to działanie poprawiające dostępność miasta dla rowerzystów. Warto pamiętać, że od kilku lat tego typu znaki nie są już montowane na ulicach Chełma w ramach realizowanych inwestycji drogowych – tłumaczą urzędnicy.

Jednak usunięcie znaków ma mieć jeszcze jeden pozytywny aspekt. Chodzi o znaczącą poprawę widoczność innych, dużo ważniejszych znaków m.in. „przejście dla pieszych” czy „droga z pierwszeństwem przejazdu”. Mowa tu głównie o ul. Lubelskiej, Hrubieszowskiej i Ceramicznej, gdzie znaków wzdłuż jezdni jest najwięcej.

(fot. UM Chełm)

20 komentarzy

 1. Brawo!!!

 2. na piłsudskiego postawiali znaki „zakaz wjazdu” ma ścieżkach rowerowych a młoty mieli to oczywiście w …

  • to jest przeginka, ilość znaków w polsce to jest masakra, popatrzcie jak jest w innych krajach ze znakami, nie ma tyle tego żelaztwa…. najładniejsza ulica ginie poprostu jak ktoś doładuje znaków…

   • no i tak jest w tym przypadku – nie skupiasz się obserwowaniu drogi tylko migających światełkach które świecą kiedy chcą

 3. Usuńcie jeszcze samochody z jezdni i przechodniów. To będzie dopiero prawdziwe ułatwienie dla tych poj….

  • Lepiej ograniczyć dostęp do internetu dla takich tłuków jak ty.

   • aa – anonimowy alkoholik ? Tobie po pracach społecznych w „bohaterskim” ORMO taka chęć do cenzury ???

    • Nie, aa- anty analfabeta. Za tamtych czasów to w pieluchach śmigałem. A co do cenzury, to ograniczenie głosu za głupim jest z korzyścią dla wszystkich 😉

  • Ej, „le coco”, a próbowałeś kiedykolwiek nauczyć się jazdy na dwóch kółkach? Staraj się, to może pozbędziesz się zawistnych uprzedzeń. Śmiało!

 4. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Jak: „miasto usunęło…” ? Na fotce widać dwóch osiłków, gdzie jeden pracuje, a drugi (chyba słabszy) kontroluje jego pracę, miasto jest w tle.

 5. Akurat takie czynnosci nie ułatwią życia cyklistom tylko je skrócą. Więcej rowerów na ulicach = więcej wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym. „Gratulacje” dla włodarzy miasta.

 6. usunęli zakaz, a obok jest droga dla rowerów ???

  • Taki to refleks ma to „miasto” – droga dla rowerów istnieje kilka lat z tym zakazem, aż tu nagle „miasto” się zreflektowało…

 7. a kiedy ułatwienie życia kierujacym?? czy szykuje się nowy jakiś mandat? lub podatek ?

 8. Pabloo(oryginał)

  Zablokujcie wszystko. Będzie więcej dla „rzondu” Obajtkow i Prezesa. Aha i Sasinow. Bo pana z Żebrem po wyborach zastąpią kim innym. Ale na pewno że słusznej elyty.

 9. Bardzo zła decyzja.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas