Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin zaprasza na wspólny spacer po wąwozie na Czechowie

Wspólnym spacerem po wąwozie rozpoczną się konsultacje społeczne koncepcji parku naturalistycznego na Czechowie. Do udziału w spotkaniu Miasto Lublin zaprasza w czwartek, 30 czerwca. Spacer rozpocznie się o godz. 17.00 za Domem Towarowym „Orfeusz” (ul. Kameralna 1), a zakończy na ul. Północnej.

– Podczas spotkania w ramach „Planu dla Dzielnic” jedną z najistotniejszych kwestii poruszanych przez mieszkańców było zagospodarowanie wąwozu na Czechowie. Rozmowy o tym, jak powinien wyglądać nowy park w tej części miasta rozpoczynamy od wspólnej wizyty po terenie wąwozu objętym przygotowaną koncepcją. Dokument zakłada powstanie w tym miejscu naturalistycznego parku, który ma uwzględnić potrzeby wszystkich mieszkańców. Spacer po wąwozie poprowadzi sam autor koncepcji, który zaprezentuje pomysły i omówi możliwości zagospodarowania każdej z części terenu. Do wspólnej dyskusji nad przyszłością wąwozu zapraszam wszystkich zainteresowanych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Planowany spacer po wąwozie potrwa około godziny. Poza tym spotkaniem Miasto zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu i przekazania swoich uwag do koncepcji drogą mailową na adres [email protected].

Konsultacje społeczne w sprawie projektu parku w wąwozie Czechów potrwają od 30 czerwca do 31 sierpnia. Zebrane w ramach konsultacji sugestie i uwagi będą pomocne przy tworzeniu dokumentacji projektowej.

Na spacerze istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy. Zgłoszenie takiej potrzeby prosimy kierować do Biura Partycypacji Społecznej do 28 czerwca: [email protected], tel. 81 466 2550.

(fot. UM Lublin)

8 komentarzy

  1. Lecę pędzę

  2. bez kitu nie mam gdzie spacerowac tylko w tym syfie czechowskim w tym całym zatechłym mieście hahahah atrakcja lublina spacer i wdychanie smrodu spali i kąpiel w zalewie z sinicami i szambem

  3. Niech sobie miasto idzie.

  4. Grafika niemal jak ze Strażnicy w latach 90.

  5. Henryk Gwizdecki

    Na mieście już pełno bilbordów reklamujących sprzedaż nowoczesnych mieszkań na Kameralnej 3, a ci dalej ludziom mydlą oczy „parkiem”. 😀

  6. Jak slysze „park naturalistyczny” to oczami wyobrazni widze kilka blokow, nie wiedziec czemu…

Z kraju