Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin projektuje od nowa ul. Turystyczną

Miasto szuka biura projektowego, które opracuje kompletną dokumentację na przebudowę ul. Turystycznej. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na to zadanie.

– Przygotowujemy się do kolejnego ważnego zadania drogowego, jakim jest przebudowa ul. Turystycznej. Podobnie jak w przypadku rozbudowy ul. Zana, tę inwestycję również chcemy zrealizować przy wsparciu źródeł zewnętrznych. Planujemy aplikować o środki, składając wniosek na projekt unijny w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021-2027. W pierwszej kolejności musimy mieć jednak gotową dokumentację projektową, która określi dokładny zakres inwestycji oraz koszt jej realizacji – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Ogłoszone zamówienie dotyczy opracowania kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę/rozbudowę ul. Turystycznej na odcinku od granicy miasta do ul. Mełgiewskiej i ul. Mełgiewskiej na odcinku od ul. Turystycznej do ul. Frezerów wraz z przebudową skrzyżowań ulic: Turystycznej-Mełgiewskiej-Grafa i Mełgiewskiej-Andersa oraz przebudową 3 obiektów mostowych: dwóch w ciągu ul. Mełgiewskiej (rejon skrzyżowania z ul. Andersa) oraz jednego w ul. Turystycznej (granica miasta).

Zakres inwestycji obejmuje także budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia drogowego, sygnalizacji świetlnej, usunięcia kolizji oraz budowę i przebudowę chodników i dróg rowerowych. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, pętla dla pojazdów komunikacji miejskiej, budynek socjalno-sanitarny dla kierowców autobusów i trolejbusów, bramownica z tablicą zmiennej treści VMS i monitoring wizyjny pętli autobusowej oraz w rejonie przejazdu kolejowego.

Ul. Turystyczna jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych w Lublinie, stanowi część drogi wojewódzkiej nr 822 prowadzącej do węzła Lublin Tatary. Zaczyna się na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i ul. Grafa, prowadzi dalej do granicy miasta i Gminy Wólka. Ulica jest jednojezdniowa, ma długość około 3 km oraz posiada częściowo pasy rowerowe i jedno lub obustronne chodniki. Ul. Turystyczna biegnie częściowo wzdłuż Bystrzycy, natomiast w głównej mierze przebiega w sąsiedztwie terenów usługowo-handlowych oraz zabudowań jednorodzinnych.

Ul. Mełgiewska również jest jedną z kluczowych ulic w Lublinie. Zaczyna się na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i poprzez ul. Metalurgiczną prowadzi w kierunku Świdnika oraz Portu Lotniczego. Ulica jest dwujezdniowa z dwoma lub trzema pasami ruchu w każdą stronę. Od ul. Metalurgicznej do ul. Turystyczną jest to droga wojewódzka, a od ul. Turystycznej do al. Tysiąclecia powiatowa. Ulica przebiega w rejonie terenów usługowo-handlowych. Zakres prac obejmuje około 750m, tj. odcinek od ul. Andersa do ul. Frezerów.

Otwarcie ofert zaplanowano na 2 kwietnia. Biuro projektowe będzie miało 20 miesięcy na przygotowanie dokumentacji, od daty podpisania umowy.

Wykonanie inwestycji planowane jest po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu środków zewnętrznych dostępnych na projekty w ramach dostępności transportowej regionu w perspektywie finansowej 2021-2027.

(Źródło: UM Lublin)

29 komentarzy

 1. Rządy peło lubelskie ulice wyglądają jak ukraińskie po bombardowaniu.

  • napisz petycję, że nie zgadzasz się na remont tej ulicy.
   I zrób koniecznie akcję protestacyjną: jakaś blokada drogi itd

 2. Tyle lat rządzą w Lublinie ulice wyglądają tragicznie ale czego to się nie obieca przed wyborami.

 3. „Obietnice wyborcze wiążą tylko tych którzy w nie wierzą”. To jeden ze 100 konkretów.

 4. Wyznawcy pis religii jak zwykle nie zadowoleni. Jakby kościół nowy obiecał postawić to co innego, wtedy klaskali by uszami z zadowolenia, a tak słabo Panie słabo 😉

  • Tobie lewaku wystarczy, że coś obiecają, a potem nie zrobią, a i tak jesteś zadowolony.

 5. Po przebudowie będą buspasiki, ścieżeczki rowerowe, progi zwalniające i przejście dla pieszych co 50m

 6. Jako mieszkajacy przy tej ulicy liczę że nic nie zrobią. Od 30 lat słyszę że będzie przebudowa Turystycznej. Wolę żeby stała się całkiem nieprzejezdna. Przynajmniej ruch ustanie i ściany przestaną pękać.

Dodaj komentarz

Z kraju