Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin: Kolejna szansa na szczepienie

W najbliższą środę, 26 stycznia, po raz kolejny będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19. Na wszystkich chętnych oczekiwał będzie szczepieniobus ustawiony na terenie jadłodajni Caritas przy Alei Unii Lubelskiej 15. Akcję zaplanowano w godz. od 9.00 do 15.00.

– Liczba zakażeń koronawirusem rośnie w szybkim tempie. Dlatego też aktualne pozostają zasady zachowania dystansu społecznego, stosowania dezynfekcji i noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, a także apele o szczepienie. Obecnie tylko one dają szansę na powstrzymanie rozprzestrzeniania pandemii. Ważne jest, aby szczepienie ochronne przyjęło jak najwięcej osób, bo tylko w ten sposób mamy możliwość szybkiego powrotu do normalności – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Dostępny będzie preparat jednodawkowy Johnson&Johnson, a także firmy Pfizer, który przyjąć mogą zarówno osoby niezaszczepione, jak i oczekujące na dawkę drugą lub przypominającą.

Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja, wszystkie formalności wymagają jedynie posiadania przy sobie dowodu tożsamości. Akcję szczepień organizuje Miasto Lublin we współpracy z Wojewodą Lubelskim i przy aktywnym wsparciu Straży Miejskiej.

(fot. UM Lublin)

31 komentarzy

  1. ok zapisujemy nazwisko na listę hańby

  2. Ostrzegam to nie jest lekarstwo ..