Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna spał w przydrożnym rowie. Policjant zawiózł go do domu

Policjant z Hrubieszowa, po telefonicznej informacji o śpiącym w rowie mężczyźnie, natychmiast zareagował. Jak się okazało 54-latek z gminy Horodło był wychłodzony, cały mokry i w błocie. Dzielnicowy odwiózł mężczyznę do miejsca zamieszkania, gdzie zaopiekowała się nim rodzina.

Dzielnicowy zajmujący się terenem gminy Horodło został poinformowany telefonicznie, że w jednej w miejscowości w przydrożnym rowie leży człowiek. Padał deszcz, było zimno, a ciemny strój mężczyzny sprawiał, że ledwo było go widać leżącego w rowie przy drodze.

– Dzielnicowy natychmiast pojechał na miejsce. W rowie odnalazł leżącego mężczyznę. Był cały przemoczony i w błocie. Trząsł się z zimna. Dzielnicowy rozpoznał, że mężczyzna to znany mu 54-latek z terenu tejże gminy, nie potrzebował pomocy medycznej. Dzielnicowy znał adres zamieszkania mężczyzny, więc niezwłocznie odwiózł go do domu i przekazał pod opiekę rodziny – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Widzisz osobę potrzebującą pomocy? Reaguj!

Okres jesienno – zimowy, to niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i schorowanych, ale też nietrzeźwych. W tym okresie policjanci z hrubieszowskiej komendy podczas patroli kontrolują pustostany, altany i ogródki działkowe – miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni.

Zwracają też uwagę na osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu. Reagują na osoby, które w porze nocnej siedzą na ławkach, czy przystankach autobusowych. Również dzielnicowi monitorują sytuację mieszkańców, którym bez pomocy odpowiednich instytucji trudno będzie przetrwać zimowy czas.

– Musimy jednak pamiętać, że w dużej mierze to od naszej reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Z każdym kolejnym dniem temperatury z pewnością będą notowały coraz niższe wartości. Zadbajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie – dodaje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

21 komentarzy

 1. brawo Policja

 2. Prawdziwy bohater

 3. Piękny gest. To jest właśnie miłość bliźniego .

 4. Smutek symulowany

  odwiózł go do domu całego choć zmoczonego (jak o po kielichu) wytytłanego w błocie i przekazał pod opiekę rodziny… no to rodzinie odwalił przysługę. Szczególnie żonie.

  • No dokładnie, brudnego pijusa sprezentował rodzinie, zamiast wsadzić na 24 godziny. Ale wtedy musiałby się opiekować, a tak cały problem złożył na ludzi w traumie. Czemu nikt nie wymyślił odpowiednich procedur, przecież jest XXI wiek.

 5. Ciekawe czy przepyrał mu kiejdy z gotówki w ramach podwózki ?

 6. Głupoty piszecie, aż wstyd !!!

 7. A podobno wejcherowskcy policjanci wywieżli takiego do lasu i znalazł go myśliwy.

  • Znalazł go myśliwy bo leżał w paśniku na sianku a sarenki i koziołki obgryzły mu buty aż do skarpetek.

 8. Wyborca rudego szwaba.

  • Ale Tusek nie jest rudy tylko blond, nie jest Szwabem tylko Kaszubem. To jak ty masz problemy z rozróżnianiem kolorów to ocena sytuacji politycznej wydaje się dla ciebie tym bardziej trudniejsza.

 9. to już bez pałowania żeby koronę wytrzepać ?

 10. Na koniec powinien rachuneczek wystawić za wyświadczoną usługę

Dodaj komentarz

Z kraju