Masz dużo czasu w weekend? Sprawdź przegląd wydarzeń w Lublinie

Nie wiecie co robić w nadchodzący weekend? Prezentujemy imprezy i wydarzenia, na które warto się wybrać.

FILMY, SPEKTAKLE

W piątek i sobotę w Teatrze Muzycznym będzie można obejrzeć operetkę Księżniczka Czardasza. Jest to najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana oraz jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi.

Pracownia Fotografii Centrum Kultury zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii – Ruchome kadry. „Zawód Fotograf” to film dokumentalny opowiadający o Lublinie poprzez fotografię i osobę młodego fotografa, który próbuje odkryć miasto oraz alchemiczne właściwości samego medium.

W piątek w Teatrze Starym odbędzie się spektakl „Jutro też jest dzień pełen miłości” prezentowany przez Teatr Bagatela z Krakowa. Opowiada on o pierwszej dziecięcej miłość, dobrej muzyce, w której zamknięte są wspomnienia i emocje z przeszłości, klimat krakowskiego Kazimierza i magiczne spotkanie po latach.

W sobotę w Centrum Kultury odbędzie się spektakl „Pamme Flow Frame”. Spektakl Katarzyny Szugajew ma za zadanie przetestowanie idei „FLOW” i zbadanie parametrów przepływu. Czy jest możliwe utrzymanie permanentnej płynności w ruchu i narracji?

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaprasza na spektakl „Finnegans Wake„ Jest to ostania powieść Jamesa Joyce’a i stanowi jedno z najbardziej tajemniczych i trudnych dzieł literackich w historii literatury.

KONCERTY

W piątek w Radio Lublin odbędzie się koncert Wojciecha Plichowskiego. Wojtek Pilichowski to basista, kompozytor i producent. Wydał kilkanaście albumów solowych i nagrał ponad 200 płyt jako muzyk sesyjny.

W sobotę Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza zaprasza na Wieczór z poezją śpiewaną w wykonaniu Moniki Kowalczyk. Jej muzyka jest zderzeniem delikatności i wrażliwości ze szczerością i akustycznymi brzmieniami.

W niedzielę w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się koncert zespołu IRA. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.

W niedzielę w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert z okazji 15-lecia działalności Kwintetu Tanguillo, który wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. H. Wieniawskiego i Chórem Akademickim UMCS.

WYSTAWY, WARSZTATY, SPOTKANIA

Tylko do końca tygodnia w Centrum Spotkania Kultur można oglądać wystawę fotografii Memu Miastu – Lublinowi.

Od piątku w Centrum Kultury trwać będzie Dalcroze Nieodkryty – Laboratorium. Są to warsztaty dla tancerzy, choreografów i muzyków prowadzone przez Martę Zawadzką przybliżające metody pracy z muzyką Emila Jaques-Dalcroze’a i „zrozumienie” jej poprzez doświadczenie cielesne.

Galeria Labirynt zaprasza na wystawę: „Sześć przypomnień”/”Six memos” jest to pierwsza europejska wystawa zbiorowa w ramach drugiej odsłony projektu CreArt. Wystawa została zaprezentowana w Valladolid w lipcu /sierpniu 2018 roku, do 20 grudnia bieżącego roku będzie prezentowana w lubelskiej galerii.

W sobotę w Centrum Kultury odbędzie się otwarcie wystawy Finera, jednego z najbardziej innowacyjnych twórców graffiti. „In Motion” to wyjątkowy projekt, który mówiąc wprost – żyje. Na wielu wymiarach i w wielu różnych osłonach, które znamy pod postacią „giffiti”.

Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka zaprasza na otwarcie wystawy uczestników Międzynarodowych warsztatów malarstwa akwarelowego „Natura w akwareli”. Uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Lublina, studenci UMCS oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie.

W sobotę AKC UMCS Chatka Żaka zaprasza na warsztaty improwizacji ruchowej ciało – ruch – przestrzeń/przepływ. Improwizacja ruchowa jest to wolny, swobodny taniec bez określonej formy, czy narzuconego odgórnie schematu.

DLA DZIECI

W sobotę i niedzielę Centrum Spotkania Kultur zaprasza najmłodszych na Warsztaty Mikołajkowe. Warsztaty odbędą się w Mediatece oraz nowo otwartej przestrzeni Małego CSK – miejscu wyjątkowym, które zostało zaprojektowane z myślą o pobudzaniu kreatywności i twórczości najmłodszych oraz ich ciekawości do poznawania świata.

W niedzielę w Filharmonii Lubelskiej w ramach projektu Lub-smyki zaprasza na spektakl „Księżniczka Muzalinda w krainie św. Mikołaja”. To opowieść o księżniczce, która opuszcza swoje królestwo i wybiera się w niezwykłą podróż do Laponii – krainy Świętego Mikołaja. Podczas tej niezwykłej wyprawy dzieci dowiedzą się, jak działa poczta świętego Mikołaja, kto mu pomaga pakować prezenty i jak wygląda jego zaprzęg.

W niedzielę Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza na Mikołajkowy spacer z lubelskim koziołkiem. Spacer odbędzie się po Starym Mieście, podczas niego koziołek najciekawsze lubelskie opowieści i podania.

W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się spektakl Jaś i Małgosia – spektakl familijny z Mikołajem. Jest to klasyczna, dowcipna opowieść „z morałem”, popisową grą aktorów, wesołymi piosenkami, tańcami, wspaniałą scenografią oraz kostiumami.

SPORT

W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się 3 bieg cyklu City Trail w sezonie 2018/2019. Pozostałe 3 kolejne biegi planowane są na styczeń, luty i marzec przyszłego roku.

W sobotę w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli odbędzie się 8 już Memoriał Leszka Marii Roupperta. Reprezentacja Lublina zmierzy się zmierzy się z drużyną stworzoną z przyjaciół Roupperta.

Sportowych emocji nie zabraknie dzięki AZS UMCS Lublin, który zaprasza na Podsumowanie sezonu Sekcji Lekkiej Atletyki, którzy zdobyli w tym sezonie między innymi Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów, Drużynowe Mistrzostwo Polski U20.

Tego samego popołudnia w Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbędzie się mecz 2 Ligi siatkówki kobiet pomiędzy AZS UMCS Lublin a Maraton Krzeszowice. Zapowiada się emocjonujące spotkanie gdyż obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt.

W niedzielę w hali Globus odbędą się 2 mecze zawodników AZS UMCS Lublin. Pierwsi na parkiet wyjdą szczypiorniści, którzy zmierzą się z zespołem UKS Olimpia Biała Podlaska. Po nich swój mecz rozegrają futsaliści, którzy na swoim parkiecie podejmą Futsal Klub Odra Opole.

(fot. UM Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)