Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Masz dużo czasu w weekend? Sprawdź przegląd wydarzeń w Lublinie

Nie wiecie co robić w nadchodzący weekend? Prezentujemy imprezy i wydarzenia, na które warto się wybrać.

FILMY, SPEKTAKLE

W piątek i sobotę w Teatrze Muzycznym będzie można obejrzeć operetkę Księżniczka Czardasza. Jest to najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana oraz jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi.

Pracownia Fotografii Centrum Kultury zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii – Ruchome kadry. „Zawód Fotograf” to film dokumentalny opowiadający o Lublinie poprzez fotografię i osobę młodego fotografa, który próbuje odkryć miasto oraz alchemiczne właściwości samego medium.

W piątek w Teatrze Starym odbędzie się spektakl „Jutro też jest dzień pełen miłości” prezentowany przez Teatr Bagatela z Krakowa. Opowiada on o pierwszej dziecięcej miłość, dobrej muzyce, w której zamknięte są wspomnienia i emocje z przeszłości, klimat krakowskiego Kazimierza i magiczne spotkanie po latach.

W sobotę w Centrum Kultury odbędzie się spektakl „Pamme Flow Frame”. Spektakl Katarzyny Szugajew ma za zadanie przetestowanie idei „FLOW” i zbadanie parametrów przepływu. Czy jest możliwe utrzymanie permanentnej płynności w ruchu i narracji?

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaprasza na spektakl „Finnegans Wake„ Jest to ostania powieść Jamesa Joyce’a i stanowi jedno z najbardziej tajemniczych i trudnych dzieł literackich w historii literatury.

KONCERTY

W piątek w Radio Lublin odbędzie się koncert Wojciecha Plichowskiego. Wojtek Pilichowski to basista, kompozytor i producent. Wydał kilkanaście albumów solowych i nagrał ponad 200 płyt jako muzyk sesyjny.

W sobotę Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza zaprasza na Wieczór z poezją śpiewaną w wykonaniu Moniki Kowalczyk. Jej muzyka jest zderzeniem delikatności i wrażliwości ze szczerością i akustycznymi brzmieniami.

W niedzielę w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się koncert zespołu IRA. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji.

W niedzielę w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert z okazji 15-lecia działalności Kwintetu Tanguillo, który wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. H. Wieniawskiego i Chórem Akademickim UMCS.

WYSTAWY, WARSZTATY, SPOTKANIA

Tylko do końca tygodnia w Centrum Spotkania Kultur można oglądać wystawę fotografii Memu Miastu – Lublinowi.

Od piątku w Centrum Kultury trwać będzie Dalcroze Nieodkryty – Laboratorium. Są to warsztaty dla tancerzy, choreografów i muzyków prowadzone przez Martę Zawadzką przybliżające metody pracy z muzyką Emila Jaques-Dalcroze’a i „zrozumienie” jej poprzez doświadczenie cielesne.

Galeria Labirynt zaprasza na wystawę: „Sześć przypomnień”/”Six memos” jest to pierwsza europejska wystawa zbiorowa w ramach drugiej odsłony projektu CreArt. Wystawa została zaprezentowana w Valladolid w lipcu /sierpniu 2018 roku, do 20 grudnia bieżącego roku będzie prezentowana w lubelskiej galerii.

W sobotę w Centrum Kultury odbędzie się otwarcie wystawy Finera, jednego z najbardziej innowacyjnych twórców graffiti. „In Motion” to wyjątkowy projekt, który mówiąc wprost – żyje. Na wielu wymiarach i w wielu różnych osłonach, które znamy pod postacią „giffiti”.

Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka zaprasza na otwarcie wystawy uczestników Międzynarodowych warsztatów malarstwa akwarelowego „Natura w akwareli”. Uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Lublina, studenci UMCS oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie.

W sobotę AKC UMCS Chatka Żaka zaprasza na warsztaty improwizacji ruchowej ciało – ruch – przestrzeń/przepływ. Improwizacja ruchowa jest to wolny, swobodny taniec bez określonej formy, czy narzuconego odgórnie schematu.

DLA DZIECI

W sobotę i niedzielę Centrum Spotkania Kultur zaprasza najmłodszych na Warsztaty Mikołajkowe. Warsztaty odbędą się w Mediatece oraz nowo otwartej przestrzeni Małego CSK – miejscu wyjątkowym, które zostało zaprojektowane z myślą o pobudzaniu kreatywności i twórczości najmłodszych oraz ich ciekawości do poznawania świata.

W niedzielę w Filharmonii Lubelskiej w ramach projektu Lub-smyki zaprasza na spektakl „Księżniczka Muzalinda w krainie św. Mikołaja”. To opowieść o księżniczce, która opuszcza swoje królestwo i wybiera się w niezwykłą podróż do Laponii – krainy Świętego Mikołaja. Podczas tej niezwykłej wyprawy dzieci dowiedzą się, jak działa poczta świętego Mikołaja, kto mu pomaga pakować prezenty i jak wygląda jego zaprzęg.

W niedzielę Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zaprasza na Mikołajkowy spacer z lubelskim koziołkiem. Spacer odbędzie się po Starym Mieście, podczas niego koziołek najciekawsze lubelskie opowieści i podania.

W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się spektakl Jaś i Małgosia – spektakl familijny z Mikołajem. Jest to klasyczna, dowcipna opowieść „z morałem”, popisową grą aktorów, wesołymi piosenkami, tańcami, wspaniałą scenografią oraz kostiumami.

SPORT

W sobotę nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się 3 bieg cyklu City Trail w sezonie 2018/2019. Pozostałe 3 kolejne biegi planowane są na styczeń, luty i marzec przyszłego roku.

W sobotę w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli odbędzie się 8 już Memoriał Leszka Marii Roupperta. Reprezentacja Lublina zmierzy się zmierzy się z drużyną stworzoną z przyjaciół Roupperta.

Sportowych emocji nie zabraknie dzięki AZS UMCS Lublin, który zaprasza na Podsumowanie sezonu Sekcji Lekkiej Atletyki, którzy zdobyli w tym sezonie między innymi Drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów, Drużynowe Mistrzostwo Polski U20.

Tego samego popołudnia w Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbędzie się mecz 2 Ligi siatkówki kobiet pomiędzy AZS UMCS Lublin a Maraton Krzeszowice. Zapowiada się emocjonujące spotkanie gdyż obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt.

W niedzielę w hali Globus odbędą się 2 mecze zawodników AZS UMCS Lublin. Pierwsi na parkiet wyjdą szczypiorniści, którzy zmierzą się z zespołem UKS Olimpia Biała Podlaska. Po nich swój mecz rozegrają futsaliści, którzy na swoim parkiecie podejmą Futsal Klub Odra Opole.

(fot. UM Lublin)

Komentarze wyłączone

Z kraju