Masa Krytyczna przejedzie ulicami Lublina. Rowerzyści powitają studentów

Dzisiaj odbędzie się wspólny przejazd rowerowy ulicami Lublina. Tematem przewodnim Wrześniowej Masy Krytycznej będzie Rowerowe Powitanie Studentów wracających z wakacji.

Dla tych, którzy wczują się w klimat tego fantastycznego wydarzenia, przewidziany jest konkurs dotyczący wiedzy o uczelniach Lublina. Najlepiej przygotowane osoby otrzymają rowerowe gadżety i inne nagrody.

Lubelska Masa Krytyczna łączy oczywiście wszystkich, nie tylko rowerowych studentów. Uczestnicy chcą pokazać miastu, jak dużo jest jeszcze do zrobienia dla miejskich i podmiejskich rowerów.

Tym razem uczestnicy pojadą w ponad 6-kilometrową trasą wokół centrum miasta i miasteczka akademickiego. Dobra zabawa we wspólnym rowerowym gronie gwarantowana. Z uwagi, iż dni są coraz krótsze, apelujemy o obowiązkowe oświetlenie każdego roweru.

Start godzina 18, Plac Litewski.

MK_wrzesien_2017

2017-09-29 9:37:06
(fot. nadesłane)

38 komentarzy

  1. To zwykła złośliwość. Piątek po południu, w centrum miasta. Eskorta policji, przejazd cała szerokością ulicy, wszystkimi jezdniami. Jedyny efekt to eskalacja wzajemnej niechęci.
    Rowerem jeżdżę rekreacyjnie, i to jedyne rozsądne zastosowanie tego środka lokomocji.

  2. Zapowiada się ciekawa impreza rowerowa. Postaram się namówić mojego 10-letniego synka by też pojechał ze mną! Trzeba uczyć młodzież, że poruszać się po mieście można nie tylko autem.

  3. W pszenno buraczanej europie wschodniej takie akcje sa skazane z góry na niepowodzenie. Tutaj moga wyjsc tylko apele smoleńskie.

  4. Dlaczego pedalarm jeżdżą ulica jak obok jest ścieżka rowerowa. Jak to ma się do przepisów i ich ego. Nie można ścieżka. Codzienny widok na JP II

  5. Już nie ma kogo witać, tylko zgraje burasów?

  6. Grunt że pedalisci zablokują miasto jak zwykle w piątek bo tak sobie amanili jakieś masy krytycznej banda idiotów którzy mają za nic ludzi którzy po pracy stoją w korkach .

  7. Żyj i daj żyć innym.Wyłazi z co niektórych „polactwo buractwo”. Ludzie ! dlaczego jesteście tak zawistni i samolubni ? Zamknięci w blaszanych puszkach (w większości wiekowych złomach) myślicie,że jesteście panami świata,a daleko Wam do ameby,czy pantofelka pospolitego.Więcej tolerancji,a świat będzie piękny.

  8. masa krytyczna po DDR i nie ma problemu 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)