Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Marsz Równości po raz kolejny przejdzie ulicami Lublina. Tym razem znacznie wcześniej niż w ubiegłych latach

Za miesiąc ma się odbyć tegoroczny Marsz Równości w Lublinie. Organizatorzy poinformowali, że tym razem jego hasłem będzie „Miłość a nie wojna”.

Na sobotę, 1 czerwca, zaplanowany został tegoroczny Marsz Równości w Lublinie. Będzie to już szóste, tego typu wydarzenie w mieście. Tym razem jego hasłem będzie „Miłość a nie wojna”.

Organizatorzy wyjaśniają, że nawiązuje ono do sytuacji, jaka ma m.in. miejsce za naszą wschodnią granicą. Dodają, iż myślą o osobach, które w swoich krajach zamiast z dziecięcą radością celebrować swoją tożsamość, chowają się przed bombami okupantów.

Na razie trasa przemarszu nie została jeszcze podana. W ubiegłym roku wiodła ona sprzed Centrum Spotkania Kultur, następnie uczestnicy przeszli ulicami: Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego, Poniatowskiego i Popiełuszki. Całość zakończyła się na placu przy Galerii Labirynt. W marszu wzięło udział ok. tysiąca osób.

W tym roku Marsz Równości odbędzie się znacznie wcześniej, niż w latach poprzednich, kiedy to wydarzenie organizowano we wrześniu lub październiku. Z pewnością w trakcie przejścia uczestników wystąpią utrudnienia w ruchu. Ze względów bezpieczeństwa zamykane są bowiem ulice, którymi wiedzie trasa.

Choć trzeba zaznaczyć, iż ubiegłoroczny marsz przeszedł już bez większego echa. Jego pierwsze edycje wywoływały duże kontrowersje, nie brakowało też awantur i niebezpiecznych zdarzeń. Podczas ostatniej edycji policjanci nie zanotowali żadnych incydentów.

92 komentarze

 1. Jakby to bylo normalne to ja bym latal na marsze heterykow. Chorzy dewianci nie musicie wszystkich zaszczycac swoim wypaczeniem; w domu sobie te dziwna mode celebrowac, nikt was tu nie chce.

 2. Jakby to bylo normalne to ja bym latal na marsze heterykow. Chorzy dewianci nie musicie wszystkich zaszczycac swoim wypaczeniem; w domu sobie te dziwna mode celebrowac, nikt was tu nie chce.

 3. Kolejna parada?

 4. Dlaczego na tych marszach nikogo nie ma ładnego?

  • wciskam i wlazło

   Można darmo oglądać kolorowe gołopupy. Będzie wesoło bo przecież o to chodzi

 5. a jeszcze faakemedia peedałen reklamę zrobi za darmo

 6. Syn brata dziadka Frania

  Nie zapomnijcie zagłosować na nich w eurowyborach! Fajna, uśmiechnięta Polska!

 7. Jak ktoś urodził się brzydki zostaje dewiantem. Proste

 8. Gienek kominiarz

  Ale po co to komu ? Na co to potrzebne ?
  Czasami zastanawiam się gdzie ci ludzie pogubili rozum..

  • Pewnie w tym samym miejscu gdzie dewotki na procesach kościelnych… Nigdy nie rozumiałem takich spendow….

   • Bo za tępy jestes

    • Oj Kaziu Kaziu…. nawet mi szkoda czasu na polemikę z tobą…. tępi ludzie to łażą po ulicach i wydzierają mordę…
     Wierzą w jakieś zabobony i od 2000 lat zastanawiają się kto właściwie zrobił Jezusa…. albo łażą w dziwnych pochodach gdzie nie odróżnisz chłopa od baby…

   • Podpis Wymagany

    spend to coś z angielskiego?

 9. Orientacja to indywidualna sprawa każdego człowieka… więc nie wiem po jasną cholerę się z tym odnoszą… to nienormalne…. Tak samo bez sensu jak kościelne procesje na których stare dewotki drą jape i nie wiadomo o co im chodzi…. I miasto zamienia się w małpi gaj…. wszystkie takie spendy są tak samo bezsensowne….

 10. Kiedys zboczenia sie leczyło teraz łazi to to po ulicach

Dodaj komentarz