Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Markowicze: Czołowe zderzenie dwóch aut na drodze wojewódzkiej nr 835. Interweniował śmigłowiec LPR

W czwartek po południu na drodze wojewódzkiej nr 835 w Markowiczach doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 15 na drodze wojewódzkiej nr 835 w miejscowości Markowicze w gminie Księżpol. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa auta osobowe: volkswagen i renault. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do szpitala trafili kierowcy z obu pojazdów, zaś 19-letni pasażer z volkswagena został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie.

Na miejscu pracują funkcjonariusze biłgorajskiej Policji. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku. W okolicach zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

Markowicze: Czołowe zderzenie dwóch aut na drodze wojewódzkiej nr 835. Interweniował śmigłowiec LPR

2016-04-14 17:33:46
(fot. OSP KSRG KSIĘŻPOL)

13 komentarzy

 1. Trasa Lublin-Biłgoraj to jest to. Wyprzedzanie na trzeciego (albo i czwartego jak się da), jazda po strefie wyłączonej z ruchu i wszelkie inne „popisy” kaskaderskie. Drugiej takiej trasy to chyba nie ma…

  • Oczywiście znawcy pierwsi ruszyli do komentowania. Proszę zapoznać się z położeniem miejscowości Markowicze, a później próbować zabłysnąć wiedzą.

  • To jest raczej odcinek Biłgoraj-Tarnogród

   • Ten odcinek jest bardzo niebezpieczny. Jezdnia tylko 6 metrów (2 pasy po 3m), na wyremontowanej Biłgoraj – Lublin jest 7m., brak utwardzonych poboczy, pełno tirów, ruch jak na krajówkach. W 2010 wg GRP ruch na tym odcinku 7,3 tysiąca aut na dobę. To więcej niż DK19 Kraśnik – Janów, czy DK17 Zamość – Tomaszów Lubelski.

  • kierowca bombowca

   Roman , a ty jesteś pewnie jedną z tych ciot co jeżdżą tamtędy po max 70 , gdzie swobodnie na odcinku Wysokie-Biłgoraj można lecieć 100 , o 130 nie wspomnę , ruch mały droga nówka sztuka , ale nie lepiej się wlec i sznurek za sobą ciągnąć.

   • Jak jest ograniczenie do 70 to się tyle jedzie (no +10), widocznie nie bez przyczyny ono jest.
    Widzę co się znalazł „miszcz” kierownicy, co myśli, że jak na zwykłej jedno jezdniowej drodze położono nowy asfalt to już można jak na autostradzie 130 lecieć. Lepiej tam uważać, bo to bardzo lesiste tereny, przebiegające przez Puszczę Solską i Roztocze i zwierząt leśnych tam pełno. Ciekawe co by było jakby Ci przy tych 130 wyskoczył dzik czy sarna na maskę. A takich zdarzeń było tam sporo w ostatnich latach.

    • chłopie to gimg…no prowokator,daj se siana szkoda klawiatury

    • Właśnie. Zwierzęta raz a poza tym 100 km/h to nie jest prędkość bezpieczna. Bo na drodze nie jesteśmy tylko my sami. Wyskoczy sarna, albo kot nawet i już lecisz do rowu, bo machniesz kierownicą. Ktoś ci nie ustąpi pierwszeństwa i też zaliczasz dzwoń i leci do ciebie karetka, żeby Cie pakować w czarny worek. I potem sobie tłumacz, że była pusta droga to sobie sypałeś 130/h.

 2. całkowicie zgadzam się z Romanem,tą trasą jeżdżę bardzo często i za każdym razem widzę co się dzieje

 3. chodzi o Tarnogród-Biłgoraj

 4. Akurat odcinek Cegielnia – Księżpol to najbardziej wypadkowe miejsce, skrzyżowania, mosty, przejścia dla pieszych, przystanki a i szlak zwierzyny leśnej. Olewanie znaków co do prędkości już nie raz kończył się wypadkiem. Dla wszystkich mistrzów kierownicy chciałbym powiedzieć, że tu lepiej jest zwolnić.

 5. W tym samy miejscu miałem wypadek w grudniu ubiegłego roku to miejsce jest przeklęte jakieś :/

Z kraju