690 680 960

Mandaty za brak maseczek. Tylko wczoraj policjanci wystawili ich w całym kraju prawie 1,6 tys.

Wczoraj policjanci w całym kraju wystawili za brak maseczek niemal 1,6 tys. mandatów. W ciągu ostatnich trzech dni podobnych mandatów wystawiono prawie 5,7 tys.

Policja przekazała dane dotyczące kontroli związanych z epidemią koronawirusa w kraju. Jak poinformował w poniedziałek podkom. Mariusz Kurczyk z biura prasowego Komendy Głównej Policji, mundurowi w niedzielę wystawili za brak maseczek prawie 3,9 tys. pouczeń, niemal 1,6 tys. mandatów oraz 125 wniosków o ukaranie.

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci wystawili łącznie ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. mandatów i 421 wniosków o ukaranie. Funkcjonariusze prowadzą kontrole głównie w obiektach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych oraz w pojazdach świadczących usługi transportowe.

– Wciąż przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych lub lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Do takich miejsc należą także banki, kina, szpitale, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej. W takich miejscach przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach – informuje kom. Anna Kamola z KWP w Lublinie.

O noszenie maseczek zaapelował również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

– Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych – napisał w Apelu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych.

(fot. Policja Lublin)

70 komentarzy

 1. Zaprawdę powiadam wam, że już niebawem ci którzy dali im władzę pierwsi pójdą tą władzę im odebrać.

  • Gatunkowi Patus jest dobrze. Jest na tani browarek, czesterfildy przy pks i na tipsy o ja juz widze jak biegna do urn wyborczych.

 2. Każdy sposób dobry na wpływy do budżetu,żeby potem rozdawać nierobom i różnym patologiom.
  Brawo pis.

 3. 90% świstków od nich nawet nie jest wysyłana do sądu – oni wiedzą że te rozporządzenia są nielegalne. Jak zawsze niebieskie kundle to popychla i pachoły każdej bieżącej władzy.

 4. Jeśli Niedzielski nie odpowiada przed polskimi sądami, to my też nie.

 5. Dlaczego zaszczepieni tak się boją masz szczepionkę jesteś bezpieczny a jak nie mam szczepionki to moja sprawa i moje zdrowie i po co te maski wy naprawdę nie widzicie tej obłudy

  • zenuś podobno 99% ludzi w szpitalach to nie zaszczepieni, spoko moja rodzinka która się zaszczepiła właśnie cała 5 osobowa rodzinka ma Covida a się szczepili, nie wierzcie w propagandę Polskiego zaborcy pisowskiego.
   oni pluja żmijami na lewo i prawo wszystko co mówią jest kłamstwem. Gdzie jest dobra zmiana?? paliwa droższego nie pamiętam, gaz w górę prąd w górę spożywka w górę, inflacja szaleje, a wy się cieszycie dobrą zmianą, jako przedsiębiorca odprowadzającego około 200 tys zł podatku do kraju, czuje że jest coraz gorzej, jak myślicie jak wzrosną ceny kto wam za to odda pis z swoim 500+ od was samych? Policja was ochroni i wam pomoże? jak nie potrafią już nic innego zrobić niż ganiać ludzi za maski i pilnować schodów kaczora. myślicie że dalej mpkami będziecie jeździć po 3 czy 5 złoty? skoro paliwo 30% do góry przez rok i prąd to samo?? będzie płacz jak do lekarza jadąc mpkiem będziecie płacić po 15 zł za bilet, ale to dzięki wam, to wasza dobra zmiana, jedyne co Ta zakłamana partia zmieniła to że nie jest platforma kolesiami, teraz tylko PISOWCY kolesie się liczą. Wstyd mi że dałem się oszukać 8 lat temu i zagłosowałem na Potwory I Spółka. PIS_PO jedno zło.
   na zmiane jest jedna szansa, kolesi z POPISOWSKIEGO SZAMBA trzeba usunąć z sejmu już niedługo.

 6. Która fala Was obudzi ?

 7. Niedzielski POD SĄD POLOWY

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie