Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Mało mu było jezdni, pijany kierujący BMW wjechał na chodnik. Do akcji wkroczył rowerzysta

Świdniccy policjanci dzięki reakcji świadka zatrzymali pijanego mężczyznę kierującego BMW. 28-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19.00. Dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy w Świdniku na ul. Partyzantów.

– Jak ustalili policjanci na miejscu 35-letni rowerzysta jadąc ulicą Świerkową zauważył pojazd marki BMW, którego kierujący jechał w sposób wskazujący na to, że może być nietrzeźwy. Kierowca jechał całą szerokością jezdni, a także najeżdżał na krawężniki i wjeżdżał na chodnik. Rowerzysta pojechał za pojazdem i gdy kierujący zatrzymał się – przez otwartą szybę wyłączył silnik i zabrał mu kluczyki ze stacyjki – informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Następnie cyklista poprosił postronną osobę o wezwanie na miejsce policji. W rejonie zdarzenia interweniował patrol świdnickiej drogówki.

– Okazało się, że kierowcą BMW był 28-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd którym jechał został odholowany na policyjny parking. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne nawet do 60 tysięcy złotych – dodaje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka.

8 komentarzy

 1. No i super

 2. ale przy chlast , ze strony właścicieli gnojowozów już mnie nic nie zadziwi.

 3. Pamiętacie Bimmera? Czyżby un?

 4. Ponad 3 promile? Toż to koniec skali w większości alkomatów!
  Widać Polak z dziada pradziada.
  Tylko Polak albo Gruzin będzie w stanie siąść za kółkiem w takim stanie.

 5. I po co ta policja

  • Jak to po co?, po to aby durniowi zabrać samochód tj „narzędzie zbrodni” i wlepić mandaty tak ze jak wytrzeźwieje to nie bedzie miał za co pić . I o to chodzi, koniec zabawy, koniec igrania z naszym życiem i zdrowiem.

 6. Zabrać milicjantom telefony to może się wezmę w końcu do roboty.

 7. Òn jeździł szybko ale bezpiecznie tak jak Franio rowerkiem to ni un

Dodaj komentarz