690 680 960

Łuszczów Drugi: Oślepiło go słońce, zderzył się z fordem. Trzy osoby w szpitalu

Dwie kobiety i dziecko zostały poszkodowane w popołudniowym wypadku w Łuszczowie. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

Do wypadku doszło w środę około godziny 15:30 w miejscowości Łuszczów Drugi. Na lokalnej drodze zderzyły się dwa samochody osobowe: opel i ford. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierujący oplem mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym główną drogą fordzie.

Zarówno jednym jak i drugim pojazdem podróżowały po dwie osoby. Pasażerka opla oraz kierująca fordem, która jechała wraz z dzieckiem trafiły do szpitala. Jak nas poinformowano, poszkodowane nie doznały zagrażających życiu obrażeń.

Sprawca zdarzenia miał zostać oślepiony przez słońce, w wyniku czego nie zauważył nadjeżdżającego forda. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 


Wyświetl większą mapę

 

(fot. lublin112)
2016-04-06 21:24:01

17 komentarzy

 1. Wiklinowy nocnik

  czyli odcinkowy pomiar predkosci w Luszczowie nie zdal egzaminu….

  • Zdał. Zdarzenie miało miejsce na lokalnej drodze kilka km od lokalizacji odcinkowego pomiaru (wg mapki w artykule).

  • Co to ma do rzeczy… ?
   wypadek na lokalnej drodze, pomiar jest na krajówce…
   poza tym nikt nie mówi o przekroczeniu prędkości…

 2. Dwa dni słońca i już go oślepiło, to co będzie w lecie, może tego pana skierować na badania bo coś mi się wydaje że ten pan takowych badań nie przechodził tylko za nie zapłacił.

  • A Pan nie zapłacił? W takim razie pewnie po znajomości skoro za darmo. Wystarczy kupić sobie okulary przeciw słoneczne z filtrem UV nawet za 10 zł, gwarantuje że pomagają, oczy się mniej mecza i o wiele taniej wyjdzie niż naprawa auta.

   • „…okulary przeciw słoneczne z filtrem UV nawet za 10 zł…”

    Zwykłe butelki po Perle chmielowej filtrują lepiej niż Twoje okulary za dychu… Kup sobie okulary „na kratce” i idź do zakładu optycznego to Ci pokażą jak smaży się Twoja siatkówka i mętnieje soczewka w oku (patrz: zaćma…).

 3. igor, zrobisz kilka tys km to bedziesz wiedział co otej poże roku słońce potrafi!

 4. specjaliści bezrobotni i biegli zaczeli wypociny pod kolejnym artykułem

 5. Droga lokalna jeżdżę tam na treningi rowerem i mniej niż 80km/h mało kto tam jeździ, jak jedzie samochód to gorzej niż na trasie Łęczna lublin nawet jak chudziaka ciężarówki wyprzedzajanie to porównywalne zagrożenie

 6. Cimcirymci Hu ha !

  Wychodzi na to, że nikt inny nie zawinił tylko słońce.
  I co ? Zaorać, wyłączyć, czy przed sądem postawić? 😆

  • No kto zawinił? Wymuszenie przez kierowcę Opla jest ewidentne, po wyglądzie obu aut wyraźnie widać iż kierowca Forda nie jechał z prędkością dozwolona w terenie zabudowanym. Wiosenne słońce bywa silne, trzeba niesamowicie uważać. A jaki stan poszkodowanych?

  • Drogi „Igorku”… czasem marzylabym żeby ludzie tacy jak ty mieli odebrane prawo głosu ale niestety…rozumiem Panie idealny, że przyroda Pana omija i nie doświadcza i że są całkiem Panu obce..to takie nieprawdopodobne żeby kogoś porazilo słońce.. No tak! Owszem niezatrzymanie się a wyłącznie zwolnienie przed wyjazdem na drogę główna było przyczyną nie mniej jednak gdyby kierowca z głównej jechał mniej niż 100 to obrażenia byłyby zdecydowanie mniejsze… Nie chodzi tu o to żeby kogokolwiek osadzac a o to żeby wyciągnąć nauczkę dla siebie samego! Tzn oprócz Igorka bo on jest ideałem 😉

   • Co chcesz od Igora prawdę pisze. Głupie tłumaczenie,że słońce go oślepiło trzeba było sobie opuścić „zasłonkę” znajdująca się u góry szyby przed oczami kierowcy i po problemie.

    • O drugi idealny Pan lub pani od rad.. Skąd wiesz inteligencjo że nie było zasłonki? Byłeś tam? Siedziałes? widziałeś? nie?! To skup się na swoich Zasłonkach i odpuść beznadziejne rady

     • A Ty inteligencjo byłaś, siedziałaś za kierownicą, że tak doskonale wiesz wszystko i wszystkich pouczasz i oceniasz?

 7. Sprawca niech sie glosi po okulary do urzedu celnego prawdopodobnie daja za grosze bo zatrzymali okolo200sztuk ob ukrainy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska