Ludzie na psich łańcuchach: Nietypowa akcja w centrum Lublina

W niedzielę w samo południe obrońcy zwierząt przykuli się łańcuchami do psich bud. W ten sposób chcieli zaprotestować, przeciwko trzymaniu tych zwierząt na uwięzi.

Happening „Zerwijmy Łańcuchy” został zorganizowany przez Fundację Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. Niedzielna akcja miała tak naprawdę trzy cele, pierwszy to protest przeciwko trzymaniu psów na uwięzi, drugi to zbiórka podpisów w głosowaniu na jeden z projektów w ramach budżetu obywatelskiego, zaś trzeci to zachęta do adopcji psów ze schroniska w Nowodworze.

Wolontariusze zachęcali przechodniów zarówno do popierania prozwierzęcego projektu jakim jest „ZwierzoLublin” a także do osobistego sprawdzenia, jak czuje się pies, który całe życie spędza przywiązany łańcuchem do budy. W ramach projektu wolontariusze chcą sfinansować zabiegi sterylizacji oraz odrobaczania zwierząt oraz ustawić w poszczególnych dzielnicach domki dla kotów.

W planach jest także zorganizowanie patrolu interwencyjnego, który będzie miał za zadanie reagować na wszystkie zgłaszane do fundacji przypadki stosowania okrucieństwa wobec pupili. Niedzielna akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przechodniów.

(fot. lublin112)
2015-10-04 17:12:25

16 komentarzy

 1. Wyprowadzałbym.

 2. ahh co ja bym robił z tą blondynką w łóżku jakby była na łancuchu….

 3. A ja przekażę kości gratis tej blondynie.

 4. pies nie ma tak luźno łańcucha bo by się „spuścił” 🙂

 5. co za hipokryzja. „Nie trzymajcie psów na uwięzi”, tylko załóżcie smycz i trzymajcie pół dnia w centrum

 6. Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność na dzisiejszym wydarzeniu:) Nieustannie prosimy o głosy na projekt duży D-39 Zwierzolublin oraz M-20 Kompleksowa sterylizacja psów i kotów na terenie Lublina w Budżecie Obywatelskim https://obywatelski.lublin.eu/kategoria/44-budzet-obywatelski-2016?vote=1

  • wysterylizować to wy sami siebie możecie, chyba wolałbym uśpić psa niż go sterylizować. Widziałem zwierzęta po tym zabiegu, w nich już nie ma życia, nie mają skłonności do zabawy czy nawet biegania.

   • Po każdym zbiegu, zarówno u ludzi jak i u zwierząt mogą wystąpić komplikacje i powikłania. Sterylizacja jest po to by ograniczyć rozmnażanie bezpańskich psów czy kotów. Nie każdy zwierzak znajdzie dom, a życie w schronisku lub na wolności (niedojedzone i nie leczone) to męczarnia.

  • odbiło wam: sterylizacja nie jest nakazana prawem i każdy, kto zmusza do zabiegu właściciela zwierzaka- łamie art. 31 pkt2 Konstytucji. Przestańcie wydzierać ludziom zwierzaki, to schroniska nie będą tak przepełnione.

 7. A jak się czuje pies w mieszkaniu w bloku, krowa na łańcuchu na pastwisku, papuga w klatce czy rybki w akwarium? Uwolnijmy wszystkie te zwierzęta i żyjmy w jednym wielkim ZOO. A te dziewczyny niech zajmą się czymś normalnym a nie pierdołami. Jak człowiek nie ma co garnka włożyć to wszystkich to wali ale jak pies jest nie tak potraktowany to najlepiej właściciela rozstrzelać.

 8. Są ludzie, dla których pomoc zwierzętom i ich los są ważne i robią coś w kierunku polepszenia tego losu, a dla innych ważna jest pomoc ludziom. Myślę, że każdy ma wolną wolę i wolny wybór dlatego pomaga komu chce.Ja na przykład wolę pomagać zwierzętom niż ludziom :P.
  Człowiek potrafi poradzi sobie sam… zwierzę niestety nie…

 9. a jaka róznica dla zwierzęcia czy to smycz czy lancuch???? jedno i drugie to pies na uwiezi… jeden ch….j

 10. Czasami zwierzę okazuje się bardziej ludzkie niż człowiek:) Prosimy o głosy na projekt duży D-39 Zwierzolublin oraz M-20 Kompleksowa sterylizacja psów i kotów na terenie Lublina w Budżecie Obywatelskim https://obywatelski.lublin.eu/kategoria/44-budzet-obywatelski-2016?vote=1

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach