690 680 960

W Lublinie powstanie nowy zakład produkcyjny. Zatrudnienie znajdzie w nim ponad 200 osób

W Lublinie powstanie pierwsza fabryka Turck w Polsce. Firma ta jest globalnym partnerem w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej. Swój zakład produkcyjny uruchomi na terenie strefy ekonomicznej na Felinie.

Na terenie strefy ekonomicznej na Felinie, w centrum logistycznym MLP Lublin, swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce uruchomi firma Turck. Jest to jeden z liderów w automatyce przemysłowej. Ta rodzinna firma zatrudnia obecnie ponad 4 800 pracowników w ponad 30 placówkach oraz w placówkach swoich partnerów, działających na terenach 60 państw. Specjalizuje się w dziedzinie czujników, systemów fieldbus, connectivity, interfejsów HMI oraz systemów RFID, Turck oferuje rozwiązania automatyzacji produkcji oraz automatyzacji procesu.

Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Polsce przez Turck to efekt konsekwentnie prowadzonej strategii rozwoju, która opiera się na zacieśnieniu współpracy regionalnej oraz międzynarodowej wymianie doświadczeń z zakresu kompletnych rozwiązań.

– Zdecydowaliśmy się na Polskę ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry, dobrą infrastrukturę oraz bliskość do naszych zakładów produkcyjnych w Niemczech – mówi Olaf Walter, Vice President Global Purchasing, Werner Turck GmbH & Co. KG.

Nowy zakład produkcyjny Turck będzie zlokalizowany w centrum logistycznym MLP Lublin. Zdecydowana większość dostępnego wolnostojącego budynku, mającego 5700 mkw. powierzchni, będzie przeznaczona pod produkcję i magazyn, a pozostała część pod biura. W fabryce, która zostanie uruchomiona w czerwcu 2019 roku, docelowo zatrudnienie znajdzie 220 osób.

(fot. MLP Lublin)
2018-09-21 19:11:55

21 komentarzy

 1. Ta wykwalifikowana kadra to pewnie ukraińcy za najniższą krajową 🙂

 2. pomórzcie mi uwierzyć

  Miejmy nadzieję, że tak będzie ale… firma zatrudnia średnio 80 osób w każdym kraju w swoich placówkach i PLACÓWKACH SWOICH PARTNERÓW. Co takiego szczególnego w produkcji uruchomią u nas, że zatrudnią docelowo (kiedy) 220 osób? Po przeczytaniu tej informacji więcej mam wątpliwości niż konkretnej wiedzy.

  • To proste: ta kwota, która w innych krajach wystarcza na zatrudnienie 80 osób, w Polsce wystarczy na zatrudnienie 220.

   • Arcy Primas A'Prilis

    Patrzcie no, „fred” niby prosty człowiek, a takie mądre słowa pisze.
    Czyżby kandydat na Prezydenta, albo nawet i na Prezesa?!

 3. Czy będą klęczące stanowiska pracy?

 4. Jadę do Felina – stolicy Lublina.

 5. Niemcy otwierają montownie w kraju w którym łamana jest KOnsTYtucJA? Co na to merkel co na to KOD!!! Skandal – POlska ma być izolowana i stłamszona!!! Jutro doniosę tuskowi w Brukseli lub pijakowi jego koledze!!!

  • Mają gdzieś pisuarowy rząd i pokazują władzy że w dobie nacjonalizmu i obiecanek premiera matołuszka że polski nacjonalizm ekonomiczny jest czystą fikcją. Mało tego, rząd przypisze sobie w statystykach rozruch polskiej gospodarki niemieckimi rączkami. Taki ten wasz narodowy przemysł? Hipokryci!

 6. Ciekawe kogo wyhuśtają na budowie fabryki .

 7. Jaki ta firma będzie miała wymierzony podatek od nieruchomości, czy takie stawki jak u ,,Kowalskiego,, czy ,,Nowaka,,?

 8. Kwintesencja 30 lat polskich tranformacji gospodarczych:

  I to jest kwintesencja 30 lat polskich tranformacji gospodarczych przez pejsatych profesorow i ekonomistów:
  1. wyprzedać wszystko(!) za grosze niemcowi, francuzowi, brytyjczykom, izraelowi, amerykanom, lokalnym ubekom; –
  2. sciągać do Polski obce montownie i użyc b.taniej + niewolniczej polskiej kadry specjalistów (edukowanych na koszt Polski)
  3. sciągać do Polski obce nacje (mln ukrainców, czeczenców, wietnamczyków, hindusów, itd) do niewolniczej pracy w zagranicznych montowniach na terenie Polski;
  4. dać obcym montowniom liczne ulgi, „strefy”, zasoby, protektorat, nawet dotacje mln’y zł – oczywiście na koszt polskiego podatnika.
  5. pobudować obcym montowniom infrastrukturę, drogi – oczywiście na koszt polskiego podatnika.
  6. Teraz już polskojezyczny żond może ogłosic sukces! Polska gospodarka święci triumfy! jest wzrost PKB (montowni), wzrost eksportu, rozwój Polski! A jak zyd Morgan Stanley pozwoli to i kurs zł utrzyma!

 9. Kolejna niemiecka firma dziad typu abm greiffenberger

 10. 30 placówek w 60 krajach?? Spore te placówki…

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas