W Lublinie odbędzie się kolejny wyścig wraków. Będą też nowe atrakcje

Po zimowej przerwie na torze, na byłym poligonie wojskowym na Majdanku, znów ścigać się będą wraki. Tym razem zaplanowano też wyścig rowerowy.

W niedzielę 8 kwietnia Polskie Stowarzyszenie Wrak Race organizuje kolejną, 13 już edycję wyścigów wraków. Tym razem pod nazwą Wrak Atak No. 13 WRAK SESSION. Impreza odbędzie się na byłym poligonie wojskowym na Majdanku, w godzinach 10 – 18.

Ogólne zasady wyścigów są niezmienne – wartość auta nie powinna przekraczać 1000 zł, kierowca musi być pełnoletni, jednak nie jest wymagane posiadanie prawa jazdy. Wygrywa ten, kto w określonym czasie, z reguły jest to 10 minut, przejedzie najwięcej okrążeń po specjalnie przygotowanym do tego torze.

Dozwolone są delikatne otarcia ale nie mogą być one nagminne, ponieważ za niesportowe i niebezpieczne zachowanie na torze można zostać zdyskwalifikowanym z udziału w dalszych zawodach. Wyścigi wraków to dobra zabawa, która ma nas uczyć, że nawet chwila nieuwagi na drodze może być zagrożeniem dla nas jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Impreza Wrak Atak to nie tylko adrenalina i ryk silników, lecz także festyny dla całych rodzin, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas najbliższej imprezy będzie można oddać krew w specjalnie przygotowanym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jak również zapisać się do banku dawców szpiku.

Będzie można przejechać się Wrak Taxi, z której cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla chorych na bardzo rzadką, genetyczną chorobę sióstr, Moniki i Mileny.

Odbędzie się również, pierwszy w historii Wrak Race, wyścig rowerowy – Bike Race Extreme. Żeby wystartować trzeba tylko posiadać rower, zarejestrować się, opłacić wpisowe w wysokości symbolicznych 5 zł i dobrze się bawić. Całe wpisowe z wyścigów rowerów zostanie przekazane na pomoc chorym siostrom.

2018-03-29 15:24:26
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Trójkołowce mogą startować?
  Moje skromne kieszonkowe pozwala mi zaszaleć na dziecinnym rowerku

  • Prawdziwy Franio (R)

   Słabe.
   Niemal codziennie, że gdy widzę tę hołotę (stanowiącą tylko małą część wszystkich kierowców) na drogach, mam wrażenie, że wyścigi gratów odbywają się non stop na ulicach naszego miasta.

  • Prawdziwy Franio (R)

   Ty jesteś prawdziwym analfabetą. Nie tylko analfabetą w kwestii znajomości przepisów ruchu drogowego. Przecież jest napisane:
   „Odbędzie się również, pierwszy w historii Wrak Race, wyścig rowerowy – Bike Race Extreme”.

   • dokładnie jak się patrzy jakie auta uczestniczą w wypadkach i kolizjach to Lublin to Wrak City !

    • Prawdziwy Franio (R)

     Każdy ma takie auto na jakie go stać – trudno mieć do tego pretensje, o ile pojazd ma układy odpowiadające za bezpieczeństwo jazdy „w miarę” sprawnie.
     Ja mam za to olbrzymią (czego daję dowód w wielu wpisach) pretensję do bezmyślnych/niebezpiecznych i zupełnie nie potrzebnych „rajdów” po drogach.
     To jest dla najbardziej bulwersujące. Ludzie giną na drogach, bo ktoś… lubi jeździć szybko, albo nie chciało mu się wyjść z domu 5 minut wcześniej, by spokojnie dojechać na czas.
     Duża część wypadków bierze się z tego, że ktoś jechał o 10, 20, 30 km/h za szybko. O jeszcze większych prędkościach już nawet nie wspominając.

  • Prawdziwy Franio (R)

   Nad wyraz duże zainteresowanie budzi moja skromna osoba.
   Ciekawostka: na rowerze jeżdżę chętnie, ale 3-kołowcem już ponad ćwierć wieku nie jeźdźiłem.

   Podejrzewam, że nie wiesz ile to. Więc Ci wyjaśnię. Wiek to 100 lat. Ćwierć to 1/4 lub 0,25. Poradzisz sobie z mnożeniem? Jeżeli z rachunkami (nie mylić z matematyką) u Ciebie jak z rozumieniem tekstu, to może być ciężko z wynikiem tego ilorazu (mózg Ci zaraz pęknie – tyle nowych słów jednego dnia).

   • Jeśli dobrze pamiętam to iloraz jest wynikiem dzielenia, a nie mnożenia. Lepiej wróć odrabiać lekcje – szczególnie polecam matematykę.

   • Franiu, a nie popuściłżeś aby tam z tego wszystkiego??? Ło matko, ręce opadają z tej twojej madrosci

 2. Bimmer -na start i reszta BMW-y !

 3. malo ludzi przyjdzie… rusza żużel, inauguracja z Orłem Łódź. 🙂

 4. Ktoś mi napisze gdzie to dokładnie jest (ulica czy coś) bo mieszkam grubo poza Lublinem a z chęcią bym podjechał zobaczył 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki