690 680 960

Do Lublina zjadą ratownicy medyczni z całego kraju. Wezmą udział w mistrzostwach

W Lublinie odbędą się VII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Wezmą w nich udział ratownicy z całego kraju oraz z Ukrainy.

W najbliższą środę w Lublinie rozpoczną się VII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Weźmie w nich udział 25 Zespołów Ratownictwa Medycznego z całego kraju oraz jeden zespół ze Lwowa. Uczestnicy przyjadą do Lublina z takich miast jak: Zamość, Wrocław, Warszawa, Szczecin, Sosnowiec, Siedlce, Rzeszów, Płock, Ostrołęka, Ostrołęka, Olsztyn, Lwów, Kraków, Kraków, Kolbuszowa, Kielce, Katowice, Cieszyn, Chełm, Błonie, Bielsko-Biała, Białystok i Biała Podlaska. Uczestnicy będą brali udział w symulowanych zdarzeniach, podczas których będą mieli za zadanie przeprowadzać akcje ratunkowe w warunkach przypominających realne stany zagrożenia życia. Każdy z zespołów będzie brał udział w konkurencji nocnej oraz w konkurencjach dziennych. Co ważne, szczegóły są utajnione, także zawodnicy nie będą mieli wiedzy, co ich czeka na miejscu.

-Ideą przyświecającą organizacji Mistrzostw jest nie tylko rywalizacja Zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski o uzyskanie najlepszego wyniku, lecz także promocja zadań, jakie realizują jednostki włączone do systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz sprawdzian umiejętności prowadzenia i koordynacji akcji ratowniczych – wyjaśnia Zdzisław Kulesza dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Mistrzostwa rozpoczną się od konkurencji nocnej, która odbędzie się w jednym z lubelskich gimnazjów. Następnego dnia, konkurencje dzienne mistrzostw będą odbywały się w tym samym czasie w trzech rożnych miejscach. Ratownicy będą musieli wykonać zlecone zadania w jednym miejscu, a następnie na szybkim przemieścić się do w następną lokalizację.

W czwartek w godzinach 12:00 – 15:00 na Placu Łokietka przy lubelskim ratuszu odbywać się będzie „Akcja Defibrylacja” organizowana w ramach mistrzostw przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe oraz firmę Paramedica Polska. Podczas akcji odbędą się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy oraz szkolenie z właściwego korzystania z przenośnego defibrylatora AED – urządzenia powszechnie dostępnego w miejscach publicznych, które może uratować życie w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca. Dodatkowo mieszkańcy miasta będą mieli możliwość obejrzenia ambulansów, zmierzenia ciśnienia oraz porozmawiać z ratownikami o trudach ich codziennej pracy.

Portal lublin112 jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. nadesłane)
2016-05-07 16:00:32

9 komentarzy

 1. Darek tez chętnie wziął by udział ale nie zdąży dpjechać bo przecież zdrowie zespołu jest najważniejsze

 2. Szukam Wieśniaka który zajechał mi dziś drogę (wyprzedzał a potem skręcił w prawo – jechałem rowerem) czego wynikiem jest zniszczone przednie koło roweru – najechał na nie i uciekł. Numer rejestracyjny LUB 4039G Renault scenic srebrny. Jutro sprawa zostanie zgłoszona na policji.

 3. No to będzie chlanie!!!

 4. To jak? Arena Lublin, Aqua i gdzie? Przecież warto żeby ludzie przyszli i obejrzeli no…

 5. Zjadą po linie ?
  Czy normalnie przyjadą ?

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej