Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do Lublina zjadą ratownicy medyczni z całego kraju. Wezmą udział w mistrzostwach

W Lublinie odbędą się VII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Wezmą w nich udział ratownicy z całego kraju oraz z Ukrainy.

W najbliższą środę w Lublinie rozpoczną się VII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Weźmie w nich udział 25 Zespołów Ratownictwa Medycznego z całego kraju oraz jeden zespół ze Lwowa. Uczestnicy przyjadą do Lublina z takich miast jak: Zamość, Wrocław, Warszawa, Szczecin, Sosnowiec, Siedlce, Rzeszów, Płock, Ostrołęka, Ostrołęka, Olsztyn, Lwów, Kraków, Kraków, Kolbuszowa, Kielce, Katowice, Cieszyn, Chełm, Błonie, Bielsko-Biała, Białystok i Biała Podlaska. Uczestnicy będą brali udział w symulowanych zdarzeniach, podczas których będą mieli za zadanie przeprowadzać akcje ratunkowe w warunkach przypominających realne stany zagrożenia życia. Każdy z zespołów będzie brał udział w konkurencji nocnej oraz w konkurencjach dziennych. Co ważne, szczegóły są utajnione, także zawodnicy nie będą mieli wiedzy, co ich czeka na miejscu.

-Ideą przyświecającą organizacji Mistrzostw jest nie tylko rywalizacja Zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski o uzyskanie najlepszego wyniku, lecz także promocja zadań, jakie realizują jednostki włączone do systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz sprawdzian umiejętności prowadzenia i koordynacji akcji ratowniczych – wyjaśnia Zdzisław Kulesza dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Mistrzostwa rozpoczną się od konkurencji nocnej, która odbędzie się w jednym z lubelskich gimnazjów. Następnego dnia, konkurencje dzienne mistrzostw będą odbywały się w tym samym czasie w trzech rożnych miejscach. Ratownicy będą musieli wykonać zlecone zadania w jednym miejscu, a następnie na szybkim przemieścić się do w następną lokalizację.

W czwartek w godzinach 12:00 – 15:00 na Placu Łokietka przy lubelskim ratuszu odbywać się będzie „Akcja Defibrylacja” organizowana w ramach mistrzostw przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe oraz firmę Paramedica Polska. Podczas akcji odbędą się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy oraz szkolenie z właściwego korzystania z przenośnego defibrylatora AED – urządzenia powszechnie dostępnego w miejscach publicznych, które może uratować życie w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca. Dodatkowo mieszkańcy miasta będą mieli możliwość obejrzenia ambulansów, zmierzenia ciśnienia oraz porozmawiać z ratownikami o trudach ich codziennej pracy.

Portal lublin112 jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. nadesłane)
2016-05-07 16:00:32

9 komentarzy

  1. Darek tez chętnie wziął by udział ale nie zdąży dpjechać bo przecież zdrowie zespołu jest najważniejsze

  2. Szukam Wieśniaka który zajechał mi dziś drogę (wyprzedzał a potem skręcił w prawo – jechałem rowerem) czego wynikiem jest zniszczone przednie koło roweru – najechał na nie i uciekł. Numer rejestracyjny LUB 4039G Renault scenic srebrny. Jutro sprawa zostanie zgłoszona na policji.

  3. No to będzie chlanie!!!

  4. To jak? Arena Lublin, Aqua i gdzie? Przecież warto żeby ludzie przyszli i obejrzeli no…

  5. Zjadą po linie ?
    Czy normalnie przyjadą ?

Wiadomości z info112