Dzisiaj do Lublina dotarła sztafeta biegaczy PEACE RUN – Biegu Pokoju. Był to krótki przystanek na długiej trasie biegu.

W poniedziałek do Lublina dotarli biegacze największego na świecie pod względem dystansu biegu sztafetowego. Bieg Pokoju Peace Run.

Bieg został ustanowiony w 1985 roku. Przez te lata uczestnicy biegu odwiedzili ponad 150 krajów a biegacze pokonali w sumie ponad pół miliona kilometrów. Peace Run jest biegiem sztafetowym, niekomercyjnym, w którym zawodnicy nie walczą o żadne nagrody. Każdego dnia uczestnicy ubrani w okazjonalne koszulki biegną około 8 godzin pokonując średnio 150 kilometrów, na trasie są eskortowani są przez oznakowane samochody. Co ważne każdy chętny może dołączyć do biegu i podążać wraz z jego uczestnikami.

Jednym z celów biegu jest promowanie międzynarodowej przyjaźni i zrozumienia, życząc sobie i światu lepszej przyszłości. Trzymana przez biegacza pochodnia ma być pozytywnym przekazem dla świata, informując że razem możemy coś zmienić Organizowany on jest przez międzynarodową sieć wolontariuszy inspirowanych wizją Sri Chinmoy, jego założyciela . Był on nauczycielem jogi i medytacji a zarazem działaczem na rzecz pokoju na świecie.

Grupa biegaczy odbyła rano spotkanie z mieszkańcami na Placu Litewskim w Lublinie. Tegoroczny Bieg Pokoju wystartował w lutym w Portugalii. Do Polski sztafeta dotarła 7 sierpnia. Biegacze przez nasz kraj przemierzają następującą trasę: Kuźnica – Sokółka – Lipsk – Augustów – Suwałki – Olecko – Gołdap – Bezledy – Reszel – Mrągowo – Mikołajki – Ruciane-Nida – Pisz – Łomża – Ostrowia Mazowiecka -Wyszków – Wierzbica – Legionowo-Warszawa – Góra Kalwaria – Kozienice – Puławy – Lublin – Piaski – Chełm – Hrubieszów – Zosin. Meta zlokalizowana jest we Włoszech.

(fot. Peace Run – zdjęcie ilustracyjne)
2014-09-01 19:34:08

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach