Lublin zaprasza na szlak. Rozpoczęcie sezonu turystycznego 2014

Po raz trzeci Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin i jego partnerzy zapraszają mieszkańców Lublina do udziału w „Sezonie Lublin”, cyklu imprez zorganizowanym specjalnie na rozpoczęcie sezonu turystycznego w naszym mieście. „Sezon Lublin 2014. Zapraszam na szlak” odbędzie się podczas długiego weekendu majowego, w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2014 r.

LUBLIN Z PRZEWODNIKIEM
Do zwiedzania Lublina specjalnie przygotowanymi trasami tematycznymi zaprasza dorosłych, dzieci i młodzież Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie. Możemy przejść miasto szlakiem Papieża Jana Pawła II, szlakiem lubelskich literatów, szlakiem lubelskich fotografów i lubelskich kompozytorów, a 3 maja – Szlakiem Konstytucji 3 Maja. Przewodnicy z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych poprowadzą do miejsc szczególnie ważnych i atrakcyjnych: zabytków architektury, miejsc pamięci narodowej i upamiętniających ważne wydarzenia z dziejów Lublina. Przewodnicy miejscy PTTK będą oczekiwali na uczestników imprezy przy LOITiK, ul. Jezuicka 1/3 (z wyjątkiem zwiedzających szlak Konstytucji 3 Maja, którzy mają zbiórkę na pl. Litewskim przy pomniku). Zwiedzanie w dniach 26, 27 i 30 kwietnia oraz 1, 2, 3 i 4 maja.

Szczegółowy harmonogram wycieczek i inne informacje w załączniku na dole strony.

SZLAKIEM LUBELSKICH LEGEND
Najmłodsi mieszkańcy Lublina wybiorą się w magiczną podróż po Starym Mieście, w miejsca związane ze znanymi lubelskimi legendami i opowieściami. Towarzyszył im będzie lubelski koziołek oraz miejski przewodnik. Do uczestnictwa w tej niezwykłej przygodzie zaprasza Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Miejsce: LOITiK, ul. Jezuicka 1/3. Dni: 26 kwietnia (sobota) oraz 2 i 3 maja (piątek, sobota), godz. 13.00 – 15.00.


WIECZÓR Z PIOSENKĄ TURYSTYCZNĄ

Impreza jest skierowana do wszystkich miłośników wędrówek i śpiewu. Płomień tradycyjnego ogniska zastąpimy blaskiem świec, a przybyłym gościom czas umilą gitarzyści znani w lubelskim kręgu turystycznym. Spotkanie ma charakter spontaniczny i każdy może się przyłączyć – śpiewając lub grając na własnym instrumencie. Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: LOITiK, ul. Jezuicka 1/3. Data: 25 kwietnia (piątek), godz. 19.00 – 21.00.


KRAJOBRAZ KULTUROWY „SZLAKU JAGIELLOŃSKIEGO” W LUBLINIE

Fundacja „Via Jagiellonica” zaprasza na spacery po Lublinie z przewodnikiem, trasą z placu Litewskiego na wzgórze Czwartek. Uczestnicy zwiedzania będą mogli zobaczyć z bliska, a następnie rozpoznać z daleka – przyglądając się panoramie miasta – zabytki pamiętające złoty wiek w dziejach Lublina. Kolejno prezentowane będą obiekty z czasów od Władysława Jagiełły po Zygmunta III Wazę.

Miejsce: Spacer zaczyna się na pl. Litewskim, przy pomniku Unii Lubelskiej. Dni: 27, 28, 29 i 30 kwietnia, o godz. 10.00 oraz 18.00. Zwiedzanie w grupach do 30 osób, trwa 2 godziny.


LUBLIN SZLAKIEM KOMISARZA MACIEJEWSKIEGO

Podczas spaceru organizowanego przez Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych „POGRANICZE” będzie można poczuć klimat Lublina okresu międzywojennego. Przewodnicy w strojach z epoki ukażą Lublin leżący na szlaku tranzytowym z terenów dawnej Galicji Wschodniej jako rozwijający się ośrodek prężnego przemysłu. To samo miasto to też cenzura prasowa, handel ludźmi, narkotyki, nielegalne zgromadzenia, międzynarodówka komunistyczna, groszowe zarobki… i w tym wszystkim komisarz Maciejewski.
Skoro Warszawa ma komisarza Przygodę i kasiarza Kwinto, Kraków – Szpicbródkę, to Lublin ma komisarza Maciejewskiego!

Miejsce: plac Zamkowy przy schodach prowadzących na Zamek. Daty: 3 i 4 maja (sobota, niedziela), godz. 11.00 i 16.00. Czas trwania: ok. 90 minut. Wycieczka dla osób powyżej 16. roku życia!


DZIEDZICTWO NIEZNANE/NIEOCZYWISTE

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków zaprasza na 1,5-godzinne wykłady plenerowe odkrywające historię zakodowaną w drogach, ulicach, granicach nieruchomości, lokalnych nazwach. Takich elementów nie postrzegamy jako zabytków – przedmiotów dziedzictwa, tymczasem często mają one długą i ciekawą historię. Zapraszamy na wykłady plenerowe:

 • Żmigród i Korce – dawne miejsce kultu i jurydyki magnackie, 28 kwietnia (poniedziałek) i 30 kwietnia (środa), godz. 16.00, zbiórka przy katedrze. Uwaga: proponujemy te dwa nowe terminy, zamiast jednego terminu podawanego wcześniej (wykład 26 kwietnia jest odwołany).
 • Jurydyka Brygidkowska – przedmieście przy trakcie do Krakowa, 27 kwietnia (niedziela), godz. 16.00, zbiórka przy kościele pobrygidkowskim.
 • Rzeczywiste i symboliczne granice średniowiecznej wspólnoty miejskiej (spacer w okolicy kościoła Św. Krzyża i miejskiej szubienicy), 29 kwietnia (wtorek), godz. 17.00, zbiórka przy kościele uniwersyteckim.
 • Ogród miejski (Saski) i Feliks Bieczyński, jego twórca – 1 maja (czwartek) – godz. 16.00, zbiórka przy głównym wejściu do ogrodu.


BABY TOUR – WYCIECZKI DLA RODZICÓW Z NIEMOWLĘTAMI

Z Biurem Turystyki Kulturowej KRAJKA zapraszamy rodziców z malutkimi dziećmi na zwiedzanie Starego Miasta. Jest to spacer przygotowany z myślą o dorosłych uczestnikach. W ramach „Sezonu Lublin” weźcie maluszka w chuście, wózku, nosidełku i wspólnie z przewodnikiem ruszcie ku uliczkom Starego Lublina, by zgłębić niezwykłe miejskie historie.
Ps. Nie będzie przeszkadzało nam karmienie, gaworzenie, śmiech i płacz! Jesteśmy na to otwarci i…. przygotowani!

Miejsce: Plac po Farze, 11.00, czas zwiedzania ok. 1,5 godz. Grupy 20-osobowe, nie licząc dzieci, wyruszą stąd w dniach 2, 3 i 4 maja.

POZNAJ LUBELSKIE MURALE – WYCIECZKA ROWEROWA
Zaintrygowały Cię wielkoformatowe malunki pojawiające się w Lublinie? Chcesz poznać kontekst ich powstania, dowiedzieć się czegoś o artystach działających w przestrzeni miasta? Może nie wiesz, że w sercu Lublina widnieje 10 murali i masz ochotę zobaczyć je wszystkie? Albo po prostu szukasz ciekawej alternatywy na niedzielne popołudnie? Zapraszamy na rowerową wycieczkę po lubelskich muralach. Przewodnikiem będzie Europejska Fundacja Kultury Miejskiej.

Wyruszamy z placu Litewskiego w 15-osobowych grupach w niedzielę 27 kwietnia o godz. 12.00 i o godz. 14.00. Czas trwania: 2-3 godziny. Warto zabrać z sobą aparat fotograficzny.


MAMY BLISKO NA LOTNISKO I TAM PACHNIE MIODEM – WYCIECZKI ROWEROWE

Na zwiedzanie na rowerze ciekawych zakątków okolic Lublina zapraszają członkowie Lubelskiego Klubu Turystyki Kolarskiej WELOCYPED przy Oddziale Miejskim PTTK. Poprowadzą między innymi na najmłodsze lotnisko – Lublin Airport, a także w stronę jedynego w Europie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.

„Mamy blisko na lotnisko” – 27 kwietnia, zbiórka o godz. 9.00 na pl. Władysława Łokietka.
„Tam pachnie miodem” – 29 kwietnia, zbiórka o godz. 9.00 na Moście Lutosławskiego.
Szczegóły na stronie www.welocypedlubelski.pl

PORT LOTNICZY LUBLIN
Dwie grupy wycieczkowiczów, maksymalnie 30-osobowe, będą mogły zwiedzić Port Lotniczy Lublin. Program obejmuje zwiedzanie terminala, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, zwiedzanie budynku LSRG (straż pożarna), przejście obok płyty lotniska i zapoznanie ze sprzętem lotniskowym (schody, follow me), przejście obok wieży PAŻP do budynku BTG – zapoznanie ze sprzętem utrzymania. Czas trwania wycieczki 2 do 3 godzin. Uczestnicy muszą przy sobie posiadać dokument tożsamości identyczny jak podany przy zapisie. Podlegają kontroli bezpieczeństwa takiej jak pasażerowie samolotów, w związku z tym nie mogą posiadać przy sobie żadnych przedmiotów i substancji zabronionych. Na terenie Portu Lotniczego obowiązuje regulamin Portu.

Miejsce: Port Lotniczy Lublin, ul. Króla Jana III Sobieskiego 1 w Świdniku (dojazd we własnym zakresie). Data: 2 maja, godz. 10.00 i 13.00. Zbiórka przy informacji lotniskowej nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki.

RODZINNY SPŁYW KAJAKOWY…
…z Prawiednik rzeką Bystrzycą do Zalewu Zemborzyckiego, na przystań Marina. Odcinek z Prawiednik należy do najbardziej lubianych przez kajakarzy, z uwagi na naturalny charakter rzeki z licznymi zakolami, łąkami i lasem. Do dyspozycji są wygodne nowe kajaki, doskonałe do pokonania ok. dwugodzinnej trasy. Z oferty mogą skorzystać i starsi, i młodsi, nad bezpieczeństwem będą czuwać instruktorzy. Ten spływ dla 30 osób organizują w sobotę 3 maja Lubelskie Towarzystwo Kajakowe FALA i firma „Perkun” Szymon Dziurda.

Zbiórka uczestników o godz. 14.00 na parkingu OW MARINA nad Zalewem, ul. Krężnicka 6, rozpoczęcie spływu o 14.45 w Prawiednikach przy moście, zakończenie ok. 16.30. A potem – spotkanie integracyjne przy grillu.
Szczegółowe informacje na stronach www. falalublin.pl oraz www. kajaki.lublin.pl


SPŁYW KAJAKOWY I SPŁYW EKOLOGICZNY BYSTRZYCĄ

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie zaprasza na spływ kajakowy od Prawiednik przez Zalew Zemborzycki do wypożyczalni na Słonecznym Wrotkowie. W spływie w czwartek 1 maja może wziąć udział 40 osób, w 15 kajakach 2-osobowych i dziesięciu 1-osobowych. Dodatkowo tym, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska, proponujemy wraz z MOSiR-em udział w ekospływie kilka dni wcześniej, w sobotę 26 kwietnia. Każdy z 25 uczestników akcji dostanie do dyspozycji kajak 2-osobowy i worek na śmieci, a pierwszych trzynastu chętnych może zarezerwować kajak jednoosobowy dla swojego towarzysza/towarzyszki.
Zbiórka uczestników obydwu spływów przy wypożyczalni. Stąd ośmiosobowe grupy wraz z kajakami co pół godziny: o 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 i 12.00 będą przewożone na miejsce wodowania kajaków w Prawiednikach.

LUBLIN CITY TOUR – WYCIECZKI BUSIKIEM
Zapraszamy na Lublin City Tour, czyli przejażdżkę ulicami Śródmieścia turystycznymi busikami o napędzie elektrycznym. Wyjazd każdego busa z 13 uczestnikami z ul. Świętoduskiej tuż przy deptaku, powrót na to samo miejsce. Czas trwania przejazdu ok. 1 godziny.

25 przejazdów firma Atlas Travel zaplanowała na 26 i 27 kwietnia oraz 1, 3 i 4 maja. Wyjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00.

LUBLIN Z OKIEN ZIU-TKA
Poznaj historię i zabytki Lublina, podróżując ZIU-tkiem, jedynym w Polsce zabytkowym trolejbusem turystycznym. W przejażdżce na trasie Brama Krakowska – Majdanek – Chodźki – Brama Krakowska zwiedzającym towarzyszy przewodnik PTTK.

Miejsce: Odjazdy z przystanku 1032 przy ul. Królewskiej (naprzeciw katedry), 27 kwietnia (niedziela), 1 maja (czwartek) i 3 maja (sobota), godz. 11.00, 13.00 i 15.00.

ODKRYJ LUBLIN Z MAPĄ – GRA MIEJSKA
Zapraszamy do odkrycia naszego miasta z mapą w dłoni. Wędrując odkrywać będziemy nowe dla nas uliczki, zaułki i obiekty, a jeśli naprawdę dobrze znamy miasto, spojrzymy na nie z zupełnie innej perspektywy. Impreza ma charakter rekreacyjny, nie liczy się czas pokonania trasy. Na uczestników będą czekać trzy trasy o różnych długościach, w tym jedna zupełnie nowa – zapraszamy więc także tych, którzy brali udział w poprzednich edycjach! Startować można indywidualnie lub grupowo, także rodzinnie.

Miejsce startu: przy Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, obok Bramy Krakowskiej. Impreza odbędzie się w dniach 27 kwietnia i 4 maja w godzinach 10.00-14.00. Zapisy w dniu imprezy.

BIEG PO PRAWDZIWYM LUBLINIE
Zapraszamy do biegowej wycieczki po prawdziwym Lublinie, podczas której dotrzemy do miejsc nieznanych, nietypowych, nieoczywistych. Tym razem przyjrzymy się dzielnicom południowo-wschodnim. Dotkniemy poważnej historii, zaprosimy osoby współbiegnące do podzielenia się z nami swoimi wspomnieniami dotyczącymi mijanych miejsc.
Mamy nadzieję, że na 20-kilometrowej trasie znajdą się takie miejsca, które nasi biegacze i biegaczki odwiedzą po raz pierwszy. Wycieczkę organizuje Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe, www.bieganie.lublin.pl

Miejsce zbiórki (początek i koniec trasy) przy LOITiK, ul. Jezuicka 1/3, czas trwania 2,5 – 3 godziny, niedziela 4 maja, godz. 18.00.

DZIEŃ WIATRAKA W MUZEUM WSI LUBELSKIEJ
25 uczestników Sezonu Lublin, zarówno dorosłych, jak i dzieci, szczególnie w przedziale wiekowym 6 – 12 lat, zapraszamy na Dzień Wiatraka w Muzeum Wsi Lubelskiej. W ramach tej imprezy prezentowane są wnętrza wiatraka typu „holender”, praca młynarzy wiatracznych, przemiał zboża, wypieki z mąki uzyskanej z przemiału. Towarzyszą temu tematyczne gry, zabawy i konkursy rysunkowe, a także występy zespołu śpiewaczego.

Miejsce: Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96, niedziela 4 maja, godz. 12.00 -15.00.


MIASTECZKO PROWINCJONALNE EUROPY ŚRODKOWEJ

Czy można przenieść się do środkowoeuropejskiego miasteczka prowincjonalnego sprzed prawie stu lat? Tak, można. Idąc na spacer po prawie prawdziwym miasteczku, które najstarsi z nas mogą jeszcze pamiętać ze swego dzieciństwa, a które otwarto dla zwiedzających w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zapraszamy do takiej swoistej podróży w czasie!

Miejsce: Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96. Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem w 25-osobowych grupach w dniach 26 i 27 kwietnia oraz 1, 3 i 4 maja o godz. 11.00 i 13.00; natomiast 28, 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja o godz. 12.00.

PIWNICA POD FORTUNĄ
Lubelskie piwnice wciąż skrywają skarby! Na przykład dawną winiarnię z renesansowymi polichromiami. Ten unikatowy w skali kraju zabytek można zwiedzać wraz z otaczającymi go piwniczkami, w których powstała nowocześnie zaaranżowana przestrzeń muzealna. Tu dzięki multimediom można przenieść się w dawne czasy, kiedy w Lublinie mieszkańcy mówili różnymi językami i chodzili do różnych świątyń. Warto przyjść i doświadczyć na własnej skórze, jak fascynujące są dzieje naszego miasta.

Miejsce: Piwnica pod Fortuną. Zbiórka przed wejściem, w podwórzu kamienicy Rynek 8. Zwiedzanie z przewodnikiem w dniach 26, 28 i 30 kwietnia oraz 2 maja, o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 15.00 i 16.30. Czas trwania: 1 godzina.

MUZEUM LUBELSKIE – WYSTAWA ARCHEOLOGICZNA I BASZTA ZAMKOWA
Muzeum na Zamku zaprasza do zwiedzenia nowej ekspozycji archeologicznej oraz donżonu, wraz z wejściem na taras widokowy. Wystawa „Śladami przeszłości. Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej” prezentuje ponad 3000 starannie wyselekcjonowanych zabytków, w tym wiele pokazywanych po raz pierwszy. Najstarsze z nich wykonali przed dziesiątkami tysięcy lat neandertalczycy, najmłodsze pochodzą z połowy XIII stulecia naszej ery. Ekspozycję uatrakcyjniają liczne makiety, naturalnej wielkości rekonstrukcje domostw, cmentarzysk, grobów oraz „jak żywe” postaci z przeszłości. Szałas ze skór renifera, drewnianą chatę z nadrzecznej osady czy półziemiankę pierwszych Słowian można zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale również zajrzeć do środka.

Miejsce: Muzeum Lubelskie w Lublinie, ul Zamkowa 9. Zwiedzanie w dniach 26 i 27 kwietnia oraz 1 i 4 maja, wejścia o godz. 10.00 i 12.00.

LUBELSKA TRASA PODZIEMNA
Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN zaprasza na wędrówkę Lubelską Trasą Podziemną, która rozpoczyna się w budynku Trybunału Koronnego przy Rynku. Spacer labiryntem zabytkowych piwnic staromiejskich dostarcza wielkich emocji, będąc jednocześnie wędrówką w czasie. Historię rozwoju przestrzennego Lublina przybliżają makiety miasta sprzed wieków, a punktem kulminacyjnym podziemnej wędrówki jest wzbogacona światłem i dźwiękiem ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina z 1719 roku.
Zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad wejścia do podziemi. Trasa dostępna jest dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Miejsce: Lubelska Trasa Podziemna, początek w Trybunale Koronnym, Rynek 1. Dni zwiedzania: 28 kwietnia (wejście bez poniedziałkowej inscenizacji) o 14.00, 29 kwietnia (wtorek) o 14.00 i o 15.00, 30 kwietnia i 2 maja o godz. 14.00 (łącznie 5 grup po 20 osób). Przejście trwa ok. 40 min., temperatura na trasie wynosi ok. 7 °C.

WIRTUALNY SPACER PO DAWNYM LUBLINIE
Ten wirtualny spacer to multimedialna opowieść o przestrzeni Lublina w przeszłości. Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na godzinny spacer po makietach 3D obrazujących rozwój terytorialny i architekturę miasta. Oprócz możliwości obejrzenia wyglądu miasta w XIV, XVII i XVIII wieku zostaną zaprezentowane artefakty archeologiczne, a także możliwości, jakie dają przewodniki po Lublinie z wykorzystaniem poszerzonej rzeczywistości.

Miejsce: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, ul. Grodzka 21. Daty spacerów: 28, 29 i 30 kwietnia, godz. 14.00.

IZBA DRUKARSTWA
Zwiedzając Izbę Drukarstwa, w pomieszczeniach przedwojennej drukarni „Popularna” przy ul. Żmigród 1, można zapoznać się z historią druku, historią pisma, poznać dawne techniki składu gazet i książek. Do miejsca, które zawdzięcza swą wyjątkowość zabytkowym maszynom i urządzeniom drukarskim, zecerskim i introligatorskim, zapraszamy wraz z jego gospodarzem, Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Miejsce: Izba Drukarstwa, ul. Żmigród 1. Dni zwiedzania: 28 kwietnia o godz. 12.00, 13.30 i 16.00 oraz 29 kwietnia o godz. 10.00, 11.30, 13.30.

SEMINARIUM DUCHOWNE – 300 LAT W LUBLINIE
Trzy wieki istnienia Seminarium w Lublinie sprawiły, iż miejsce to przepełnione jest epokowymi zabytkami, a jego mury noszą w sobie znamiona pięknej historii. Powstałe w 1714 roku, kształci księży pracujących na Ziemi Lubelskiej , jak i poza granicami kraju. Zwiedzanie rozpocznie się od kościoła seminaryjnego pw. Przemienienia Pańskiego z przylegającą neogotycką kaplicą, w której znajduje się unikatowy ikonostas autorstwa Jerzego Nowosielskiego. Następnie będzie można zobaczyć płaskorzeźbiony fryz medalionowy wykonany w latach 1616-25, który zdobi Kamienicę Suchorabskich, najstarszą część kompleksu seminaryjnego. Ostatni punkt programu stanowić będzie Muzeum Starodruków i Sztuki Sakralnej wraz z najstarszym rękopisem: Mszałem z Kraśnika z ok. 1400 roku.

Miejsce: Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6. Data wydarzenia: niedziela 4 maja, godz. 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00. Przybliżony czas zwiedzania: 45 min.

JESZYWAS CHACHMEJ LUBLIN – WYSTAWA I PROJEKCJA FILMÓW
W historycznym gmachu Jeszywas Chachmej Lublin, dawnej największej i najbardziej prestiżowej szkole rabinicznej na świecie, odbędzie się prezentacja wystawy oraz specjalna projekcja filmów poruszających temat społeczności żydowskiej w Lublinie i na Lubelszczyźnie.

 1. „Podwórko z widokiem na obóz” reż. Grażyna Stankiewicz i Olga Michalec Chlebik, 2011 r., czas trwania: 15 min. Opowieść o likwidacji obozu pracy dla Żydów na terenie Poniatowej opowiedziana przez osoby, które wychowały się w domu komendanta tego obozu, oraz przez dr. Roberta Kuwałka i Elżbietę Ficowską, której matka zginęła podczas likwidacji obozu.
 2. „Ida Haendel – koncert w sepii” reż. Grażyna Stankiewicz, 2006 r., czas trwania: 26 min. Historia prawdopodobnie najbardziej znanej żydowskiej skrzypaczki na świecie, która pochodzi z Chełma, a obecnie mieszka na Florydzie. Film jest podróżą po mieście jej dzieciństwa.

Ponadto, dla uczestników wydarzenia przewidziano dodatkowo 15 % rabatu na potrawy z karty menu w Restauracji The Olive.

Organizatorzy: Hotel Ilan**** i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie z filią w Lublinie. Miejsce wydarzenia: Jeszywas Chachmej Lublin, ul. Lubartowska 85. Dni: 28 i 30 kwietnia oraz 2 maja, godz. 17.00.

KONKURS „INSPIRUJĄCE MIEJSCA LUBLINA”
Lublin jest miastem kryjącym w sobie wiele niezwykłych miejsc i opowieści. By zrozumieć unikatowy charakter naszego miasta, należy je poznawać i doświadczać. Wspólnie z uczestnikami III edycji Programu Miejsce Inspiracji zapraszamy do udziału w konkursie „Inspirujące Miejsca Lublina”, podczas którego zadamy wiele nieoczywistych pytań dotyczących Lublina, jego przeszłości i teraźniejszości. Na dociekliwych, wykazujących się największą wiedzą i zapałem uczestników konkursu podmioty będące w Programie Miejsce Inspiracji przygotowały bardzo atrakcyjne nagrody, w tym vouchery na zabiegi SPA, karnety do restauracji i kawiarni, albumy i wiele innych niespodzianek. Zapraszamy do śledzenia profilu Miasta Lublin www.facebook.com/MiastoLublin, gdzie każdego dnia podczas trwania SEZONU LUBLIN 2014 poszczególni uczestnicy Programu Miejsce Inspiracji zadawać będą nam kolejne zagadki.

Program Miejsca Inspiracji skierowany do branży HoReCa powstał w 2009 roku z inicjatywy Urzędu Miasta Lublin. Jego głównym celem jest wyróżnienie podmiotów w Lublinie, które poza świadczeniem podstawowych usług noclegowo-gastronomicznych dążą do tego, by zapewnić swoim gościom emocje i wrażenia związane z poznawaniem i doświadczaniem dziedzictwa oraz atmosfery miasta. Goście odwiedzający oznaczone podświetlanym kasetonem miejsca mają gwarancję nie tylko udanego pobytu, ale również możliwości poznania bliżej miasta dzięki dostępnym materiałom promocyjnym i informacjom udzielanym przez przeszkolonych w tym zakresie pracowników. Ponadto, w ciągu roku realizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń przybliżających wybrane obszary dawnych tradycji i przenikających się kultur Lublina oraz inicjatyw ukazujących współczesny charakter i potencjał miasta.

Więcej informacji o konkursie „Inspirujące Miejsca Lublina” pod adresem www.lublin.eu/miejscainspiracji

WSTĘP WOLNY

 • Zapisy i odbiór kart wstępu od 22 kwietnia w Biurze Obsługi Sezonu Lublin – LOITiK w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3.
 • Biuro czynne codziennie w godz. 9.00-17.00.
 • Liczba miejsc ograniczona. Jeden uczestnik może skorzystać maksymalnie z dwóch propozycji programowych.
 • Szczegółowe informacje: tel. 667 685 141 i 667 685 134 oraz www.sezon.lublin.eu
 • Organizator Sezonu Lublin: Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, wraz z 23 partnerami.

2014-04-22 09:03:50
(fot. UM Lublin)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9666zł -0.06%
  • GBP 4.9699zł 0.41%
  • EUR 4.4739zł 0.06%
  • CHF 4.2121zł 0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”