Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Trzech kibiców odpowie za wniesienie i odpalenie rac na stadionie

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas meczu Motoru Lublin z Orlętami z Radzynia Podlaskiego, wnieśli na stadion i odpalili race. Jeden ze sprawców odpowie przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło podczas meczu piłkarskiego na Arenie Lublin, pomiędzy drużynami z Lublina i Radzynia Podlaskiego. W trakcie spotkania na trybunie kibiców przyjezdnych odpalono kilkanaście rac świetlnych u hukowych. Kibice zaczęli nimi rzucać. Całe zajście nagrał stadionowy monitoring.

– Po zakończonym meczu policjanci z KMP w Lublinie zabezpieczyli zapisy wideo. Była to podstawa do rozpoczęcia pracy operacyjnej. W sprawę zaangażowani zostali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Radzyniu Podlaskim i komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim – informuje st. sierż. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

Efektem działań mundurowych było zatrzymanie trzech mężczyzn. W ręce policjantów wpadł 26-letni mieszkaniec gm. Wohyń, 18-letni i 15-letni mieszkańcy gm. Międzyrzec Podlaski.

– Najmłodszy z mężczyzn został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Natomiast jego dwaj starsi koledzy usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – dodaje st. sierż. Kamil Gołębiowski.

Wnoszenie i odpalanie rac podczas imprez sportowych zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawiania wolności do lat 5.

2015-05-12 16:36:22
(fot. ilustr. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. Trzeba być idiota budować taki stadion dla trzecioligowej drużyny kompletny brak znajomości lubelskiego futbolu oraz brak myślenia na przyszłość. Dodatkowy problem to kibole zenada. Ale cóż lublinianie się zzuca się na uzupełnienie deficytu. Ale wewnętrzna ambicja magnata z ratusza zaspokojona. I 4 lata w fotelu zalatwione.

  • to nie wewnętrzna ambicja tylko papka dla pospólstwa, bo czego pragnie prosty lud? Chleba i igrzysk… a do tego lublinianie są tacy ograniczeni, że nie ogarniają faktu, iż gnojowniczek wybudował te szopkę za pieniądze tych, co za niego głosowali i to zadłużając dodatkowo Lublin na lata… taki nam sie specjalista ekonomista trafił, ciekawe czy sam jest zadłużony po uszy tak jak Nasze miasto?

 2. Ależ z Ciebie ograniczona dziołcha. Wszystkie większe miasta mają reprezentacyjne obiekty. Stadion nie służy tylko piłkarzom nożnym. Także rugbystom. Organizowane są także festiwale i koncerty.

  • Stadion przynosi straty i zadłużył Lublin, czyt. dalej lublinian… Jak jest taki super, to go spłać z własnych pieniędzy

 3. Widać,że baba z PISu

 4. „brak myślenia na przyszłość”

  Przecież stadion jest sprawą przyszłościową.

  • masz racje, trzeba będzie go spłacać latami i ciągle do niego dopłacać…

 5. Zaraz zaraz, a co w sprawie ochrony co dopuściła wniesienie rac na takie obiekt ??

 6. Utrzymanie stadionu kosztują sa to koszty stale czyli pensje pracowników amortyzacja. Mecze trzecioligowej gdy na stadion przychodzi 3500 tysiąca kibiców nie zbilansuje kosztów. Imprezy masowe tez nie zbulansuje kosztów bo jak pamiętam to żadna mega gwiazdy w Lublinie nie było. Myślę ze około 20% do 30% kosztów będzie miasto musiało doplacac, a w tej chwili jest juz zasłużone. A tak na marginesie nie jestem z PiSu.

  • Prawie każdy STADION na przynosi straty.

   Miasto po to zbiera różne daniny od jego mieszkańców, żeby z tych pieniędzy dorzucać się do utrzymania STADIONU.

   Chciał czy nie Lublin jest dużym miastem nawet jak na warunki europejskie i stadion o takiej pojemności bez względu na wyniki sportowe grających tam drużyn jest POTRZEBNY.

   A co do KIBOLI co odpalają race to powinni ich od razu odstrzelić jak tego zasrańca w KNUROWIE.
   Ewentualnie kary jak w Anglii po 20.000 – 30.000 PLN a za wbiegnięcie na murawę 50.000 pln.
   Innymi sposobami nie pozbędziemy się leszczy co w grupie małpich móżdżków dostają.

  • ciocia Leokadia

   Nie z pis-u? To pewnie z pod latarni stadionowej….

  • północnik geograficzny

   @112 komentarze moderowane czy mój isp nie pyka?. Będzie BAN?…

 7. Żaden stadion nie przynosi zysków. Ale jednak są potrzebne.

  • to nie powinny funkcjonować i tak sie robi np. w Hiszpanii… Stadiony są zamykane, bo się nie opłaca, a jak jesteś innego zdania, to utrzymuj go za własne pieniądze…

   • to po co płacimy podatki ?
    Chyba po to żeby z nich opłacać OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ – np. Stadiony

    Mi on nie przeszkadza.
    Nie byłem tam jeszcze ani razu ale uważam, że taki obiekt jest BARDZO potrzebny w największym mieście po wschodniej stronie Wisły.
    Jestem jak najbardziej ZA tym, żeby miasto dopłacało do takich inwestycji – po to są PUBLICZNE pieniądze.

 8. Zamknać stadion, boze widzisz i nie grzmisz,skad sie biora takie szoguny 🙂

Z kraju