Lublin Rowerem: Bezpłatne warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem po mieście

We wrześniu i październiku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach bezpiecznej jazdy rowerem po mieście organizowanych przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Pierwsze zajęcia już 7 i 8 września (sobota – niedziela).

Zajęcia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności osób, które niezbyt pewnie czują się jadąc rowerem wśród samochodów i wybierają jazdę chodnikiem (często niezgodnie z prawem), a także osób, które chciałyby jeździć rowerem do pracy czy szkoły, a nie wiedzą, od czego zacząć. Spotkania mają pomóc w efektywnym wykorzystaniu dwóch kółek w miejskiej dżungli.
Każdy uczestnik otrzyma bezpłatną opaskę odblaskową, a w późniejszym terminie również papierową wersję Przewodnika Miejskiego Rowerzysty po Lublinie.
W czasie 2-godzinnego przejazdu 10-osobowe grupy pod okiem prowadzącego poznają m.in.:
– zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych nieposiadających infrastruktury rowerowej, ze szczególnym uwzględnieniem jazdy na skrzyżowaniach i zasady bezpieczeństwa na przejazdach rowerowych
– wszystkie rodzaje infrastruktury rowerowej istniejącej w Lublinie (drogi rowerowe i ciągi pieszo- rowerowe, pasy rowerowe w jezdni, rondo rowerowe)
– warunki jazdy rowerem po chodniku i w strefach pieszych
– zasady bezpiecznego parkowania i przechowywania roweru
Łącznie przeprowadzonych zostanie 15 zajęć, w których będzie mogło wziąć udział 150 osób. Będzie to pierwsze w Lublinie i prawdopodobnie największe w Polsce tak duże przedsięwzięcie z zakresu praktycznej nauki jazdy rowerem po mieście.
Akcja wychodzi naprzeciw rosnącemu ruchowi ruchowi rowerowemu, który wzrośnie dodatkowo po uruchomieniu systemu roweru miejskiego w 2014 roku.
Im trudniej z powodu rosnących korków poruszać się po Lublinie samochodem, tym większe jest zainteresowanie korzystaniem z roweru. Ważne, aby rowerzyści potrafili sprawnie i bezpiecznie poruszać się po lubelskich ulicach.
Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres [email protected].
Formularz zgłoszeniowy (.doc) i Regulamin warsztatów (PDF), a także harmonogram zajęć dostępne są na stronie: http://www.lublinrowerem.pl/2013/09/lublin-rowerem-bezpatne-warsztaty.html

Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia realizowane są w ramach projektu :”Lublin Rowerem”. Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonych zachowań transportowych przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka w partnerstwie z Urzędem Miasta Lublin.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja