Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Plac Zamkowy wyłączony z ruchu. Jutro z wizytą przyjeżdża Antoni Macierewicz

Już od godzin wieczornych nie można wjeżdżać na Plac Zamkowy w Lublinie. Jutro odbędzie się tam piknik wojskowy z okazji rocznicy utworzenia wielonarodowej brygady.

W czwartek na Placu Zamkowym świętować będzie mająca swoją siedzibę w Lublinie litewsko-polsko-ukraińska brygada. Okazją jest kolejna rocznica jej utworzenia. Z tej okazji dla mieszkańców przygotowano piknik wojskowy.

W uroczystościach, które rozpoczną się o godzinie 11, oprócz dowództwa LITPOLUKRBRIG, wezmą udział szefowie MON Polski, Litwy i Ukrainy: Antoni Macierewicz, Raimundas Karoblis oraz Stepan Poltorak.

W programie zaplanowano przekazanie Flagi Wielonarodowej Brygady przez trzech ministrów na ręce dowódcy jednostki. Nastąpi też oficjalne nadanie patrona, którym zostanie hetman wielki Konstanty Ostrogski.

Z kolei na pikniku ma być koncert, pokaz pojazdów wojskowych i sprzętu używanego przez wielonarodową brygadę. Każdy chętny otrzyma także poczęstunek w postaci tradycyjnej wojskowej grochówki.

(fot. ppor. Robert Suchy)
2017-10-04 22:28:25

53 komentarze

 1. Już są rozstawione namioty z kramami , można kupić modele caracali oczywiście do sklejania , brzozę do kominka , hel w puszkach ,breloczki z tutką i wiele innych pamiątek łącznie z obrazkiem trotyla .

 2. Antoni odwiedzi swojego lekarza na Abramowickiej i pozdrowi kolegów z sali .

  • Hahahha dobre xd. Faktycznie, mogliby go tam zaprosić.

   • Tutaj napisałem komentarz, którego prawdopodobnie ktoś nie zrozumiał i odrzucił. Sens był taki, że ze zdrowego można sobie pożartować, lecz nie przystoi tego robić z chorymi w szpitalu psychiatrycznym.

 3. Ruch wstrzymany. UWAGA BMW jedzie….

 4. Po kiego grzyba on tu przyjechał ? Widziałem go nawet dzisiaj, stał jak słup na schodach pod Zamkiem.

  • Pierwszy poleciałeś go zobaczyć? Pomachałeś łapką? Darmowa grochówa dobra była? Pytasz po co przyjechał? Byś go mógł na własne śiipia zobaczyć i następnie durne komentarze pisać.

 5. Az chciałoby sie zaspiewac – ludzie zejdzcie z drogi bo Antonio jedzie.

 6. Antus..,caly ekkoland na Ciebie czeka:-)

 7. Pampalini łowca zwierzą

  Antoni Antoni ruskich pogoni.

 8. Antoni my zawsze z Tobą.

Z kraju