690 680 960

Lubelskie Święto Chleba w Muzeum Wsi Lubelskiej. Zaprezentują, wszystko to, co najlepsze w pieczywie

W niedzielę 13 września w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się tegoroczne Lubelskie Święto Chleba. Będzie to już 22. edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Ideą święta jest uczczenie chleba, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas. Dodatkowo pokazanie dobrego polskiego pieczywa i smakołyków cukierniczych z zakładów, które wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym dobrym technologiom i recepturom. Organizatorzy chcą również dać należny szacunek tym, którzy chleb wytwarzają i docenić tych, którzy potrafią się nim dzielić. Jednocześnie podziękować tym, którzy na co dzień wybierają zdrowe polskie pieczywo z rzemieślniczych piekarni i promować postawy racjonalnych zakupów i niemarnowania chleba.

W malowniczych plenerach Muzeum Wsi Lubelskiej to wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania się rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami. Tak oto chleb połączy we wspólnym świętowaniu tych, co na co dzień trudzą się by chleb przygotować i tych, którzy pracują by na chleb zarobić. Nie bez powodu większość stoisk i atrakcji zostanie umieszczonych na terenie „Miasteczka Prowincjonalnego”. W tych przestrzeniach, nawiązujących do tradycji, bardzo ważnej dla lubelskich rzemieślników piekarstwa, chleb, bułeczki, rogale i słynne Lubelskie Cebularze nabiorą podwójnie dobrego smaku.

Ze względu na fakt, iż zeszłoroczne konsultacje optyczne na temat „Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia” cieszyły się dużą popularnością, więc w tym roku będzie ich kontynuacja. W trakcie trwania imprezy będzie można m.in. zbadać sobie wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat, jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku. Z okazji Święta Chleba, będą obowiązywały w Muzeum Wsi Lubelskiej niższe ceny biletów: 12 zł normalny i 6 zł ulgowy.

(fot. pixabay, materiały organizatora)

3 komentarze

  1. I znowu,
    nawet w tytule problem z przecinkami …..

  2. Polska B, bez klęczenia na kolanach nie potrafi (SIC).

    • Gondol Jerzy z Nadwisły

      Tu gdzie mój pasierb otworzył piekarnię i w kamiennym piecu opalanym drewnem wypieka pieczywo wg. starych, polskich receptur obywa się bez myszy świętych i bez szamana z pędzelkiem maczanym w „święconej” wodzie, a smakuje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie