Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie Święto Chleba dziś w skansenie. Będą degustacje, występy artystyczne i potańcówka

Dziś na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej po raz kolejny zapachnie chlebem i tradycyjnymi wyrobami piekarniczymi. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”.

Tegoroczne Lubelskie Święto Chleba będzie jubileuszowe, gdyż zostanie zorganizowane już po raz 25. Ideą wydarzenia jest uczczenie chleba, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas. Do tego dochodzi zaprezentowanie dobrego polskiego pieczywa i smakołyków cukierniczych z zakładów, które wbrew rynkowym trendom starają się zachować wierność starym, dobrym technologiom i recepturom.

Oddany zostanie także należny szacunek tym, którzy chleb wytwarzają, oraz docenieni ci, którzy potrafią się nim dzielić. Podczas spotkania, w którym wezmą udział rzemieślnicy i konsumenci, złożone będą podziękowania tym, którzy na co dzień wybierają zdrowe polskie pieczywo z rzemieślniczych piekarni. Nie należy też zapominać o promowaniu postaw racjonalnych zakupów i niemarnowania chleba.

Tegoroczna edycja Lubelskiego Święta Chleba również będzie odbywać się pod hasłem: „Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”. W trakcie trwania imprezy będzie można przesiewowo zbadać wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat: jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 mszą świętą. Po nabożeństwie nastąpi powitanie gości, po którym ruszą warsztaty, konkursy, pokazy i zabawy oraz Jarmarku Produktów Regionalnych. Będą też degustacje, występy artystyczne a na godzinę 16:50 zaplanowano zabawę taneczną. Dzieci będą mogły między innymi wypiec swojego cebularza jak też pobawić się na świeżym powietrzu z wykwalifikowanym animatorem.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj życie”. Jubileuszową edycję Lubelskiego Święta Chleba honorowym patronatem objęli Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Minister Rolnictwa Rolnictwa Robert Tylus oraz władze samorządowe województwa lubelskiego i miasta Lublin. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Lubelskie Święto Chleba dziś w skansenie. Będą degustacje, występy artystyczne i potańcówka

Autor: redakcja

11 komentarzy

  1. Wstęp wolny czy biletowany?

  2. czy piwo też będzie za darmo ??

  3. Bilety wstępu: 25 zł (normalny); 15 zł (ulgowy)

  4. Czy Pan Sarzyński vel Sałata będzie również promował to święto?

  5. Dlaczego piekarnie nie pieką świeżego chleba tylko od razu czerstwy?

  6. A po 16 straż miejska mandaciki cyk cyk cyk na parkingu??????

  7. Polskie Janusze wszystko za darmo biez karyne to się nażrecie za darmo ,tępaki.

Dodaj komentarz