Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

Dzisiaj w Lublinie odbędą się obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa. Uroczystości rozpocznie msza św. w intencji Ojczyzny.

Narodowy Dzień Zwycięstwa – święto państwowe obchodzone 8 maja – upamiętnia zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami i zakończenie II wojny światowej. Zostało wprowadzone na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 24 kwietnia 2015 r., która zniosła jednocześnie Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności przewidziane dotychczas na 9 maja oraz spowodowało utratę mocy dekretu z 8 maja 1945 r., które je wprowadził.

Druga wojna światowa zakończyła się podpisaniem aktu bezwarunkowej kapitulacji Niemiec w Berlinie 8 maja 1945 r. o godz. 22.30 czasu środkowo-europejskiego. Działania wojenne zostały przerwane o godz. 23.01.

Z tej okazji 8 maja o godz. 11.30 na Placu Litewskim odbędą się uroczystości, w ramach których zaplanowano apel z udziałem wojskowej kompanii honorowej oraz złożenie wieńców i wiązanek przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Główne obchody poprzedzi msza św. w intencji Ojczyzny, która rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele garnizonowym (Al. Racławickie 20).

6 komentarzy

  1. Jakiego zwycięstwa, hyżego czy putlerowskiego?

  2. Jakie zwycięstwo jak szwaby nadal nami rządzą i my im służymy choć nas okradli i zniszczyli cały kraj.

  3. BO NAJLEPSI Z POLAKÓW TO KLOZE I PODOLSKI

  4. Jakie zwycięstwo, dlaczego .Nie wpuszczono Polaków na dzień zwycięstwa w UK po II Światowej. Przecież to nasi piloci bronili Anglię przed nalotami. Propaganda, wmawianie tempej hołocie sztucznie wymyślonego patriotyzmu, aby szły tysiące kmiotków oddawać życi.e za. Interesy oligarchów, którzy grają prostymi chłopkami jak pionkami na szachownicy. Oni bawią na jachtach, a ciemnogród wojuje

  5. Dziękujemy za pokój i prosimy o pokój. Hołd wszystkim poleglym walczącym z faszystowskim okupantem.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport