Lubelskie lotnisko bije rekordy. I to miesiąc po miesiącu

Minął kolejny miesiąc i w Porcie Lotniczym Lublin znów zanotowano rekord w ilości obsłużonych pasażerów. Mniej za to było odprawionych samolotów.

Po raz kolejny w lubelskim Porcie Lotniczym Lublin zanotowany został rekord w liczbie obsłużonych pasażerów. W lipcu odprawionych zostało 27 893 osób. Jest to o ponad 3 tysiące więcej niż w czerwcu, kiedy to obsłużono 24 629 pasażerów. Dane te wskazują, że lipiec był najlepszym miesiącem nie tylko w tym roku, lecz również od 2,5 lat, kiedy to istnieje lubelskie lotnisko. Oznacza to również, że od początku roku, z lotniska skorzystało już prawie 125 tys. pasażerów.

Co ważne, pomimo tak dużej liczby pasażerów, nie było wcale rekordowej ilości operacji lotniczych. Dotychczas najwięcej odnotowano ich w październiku 2014, aż 440. W maju b.r. zanotowano 366 operacji lotniczych, w czerwcu 378 zaś w lipcu 361. Rekordowy wynik to wpływ m.in. większej liczby połączeń rozkładowych a także lotów czarterowych. Od końca maja Wizz Air lata do Sztokholmu a z czarterów są połączenia z Grecją i Turcją.

Port Lotniczy Lublin planuje w najbliższych miesiącach kolejne rekordy. Od września Wizz Air uruchamia loty do Brukseli Charleroi, Doncaster i Glasgow, zaś Ryanair do Dublina. To oznacza że władze lotniska są spokojne o tegoroczny plan obsłużenia 220 tys. pasażerów.

(fot. lublin112)
2015-08-03 21:18:21

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Coraz więcej ludzi ucieka z tego kraju 🙂

  • Z drugiej strony to i dobrze.Tutaj ciagle ktoś zostaje,a w razie jakiejs wojny czy czegos podobnego,bedzie nam łatwiej sie zaaklimatyzować wsród Polonii za granicą.Spora czesc i tak wroci,bo sentyment itp. Wyjezdzaja na pare lat,zeby na kredyt tutaj nie pracować.Przyjezdza,zbuduje chate i zyje za 2,5 klocka.Takie to nasze biedaków życie.

  • raczej lata na wakacje

 2. LOTNISKO AMSTERDAM SCHIPHOL
  460 tysięcy!!!! operacji lotniczych rocznie.
  Nie znaczy to że ktoś ucieka tylko ,że lotnisko w Lublinie się rozwija po prostu.

 3. Kiedy będzie więcej czarterow do Bułgarii Egiptu Hiszpania itd … dalej musimy latać z Chopina. Kiedy lotnisko będzie dopłacać do wycieczek aby z Warszawy wycieczki nie były o tysiaka tańsze kiedy kiedy miasto mus dopłacać aby ściągnąć klientów z innych miast

 4. Mieszkam zza granica ale to nie znaczy ze uciekłem z kraju 🙂 W Polsce jest bardzo dobrze dla ludzi ktorzy są ustawieni lub maja tą pensje 2500zł na reke ok ale Ci którzy sa bez szkoly, bez doswiadczenia i cale zycie przepatrzyli w telewizor oglądając ten bełkot w wiadomościach to nic dziwnego ze placza i wyjezdzaja powiedzmy do Holandii i wtedy jeszcze bardziej placza bo widza jak sa traktowani na zachodzie polacy…. Ja osobiscie wracam do kraju odpoczac, sprobowac cos zrobic ale juz nigdy nie wyjade zarobkowo do jakiego kolwiek kraju europejskiego jak juz to tylko Kanada, USA itp 🙂 Pozdrawiam i udanych lotów z Lublina 🙂

  • Kto nic nie potrafi lub zwyczajnie, ciężką pracą się nie zhańbi, to i hameryka czy kanada też mu się nie spodoba. „Za darmo nic nie ma, za darmo nic” Znasz tą piosenkę? a może przysłowie: bez pracy nie ma kołaczy? Może być też chyba Laskowika o może Smolenia: Nie chciało się nosić teczki, trzeba targać dziś woreczki. Zostań muzułmaninem- we Francji przyjmą cię z otwartymi rękami. Z socjalu da się wyżyć a pracować nie musisz.

 5. A kiedy zostana uruchomione loty do Cardiff?
  I nie mowie tutaj tylko w swoim imieniu, znam ponad 30 osob z Lublina i okolic ktore by regularnie uzywaly tego polaczenia.

 6. No jakoś nie przelewa mi się mając właśnie te 2500 na rękę. Żyje się skromnie za te pieniądze i cieszy, że zdrowie dopisuje.

 7. Pan Cieć z alei Lubartowskich w Lublinie k/Świdnika

  Żeby tylko z tym biciem lotniskowych rekordów nie było tak, jak z niezbyt świętej pamięci PGR-ami – plony tam z roku na rok były co raz wyższe, dochodziły do takich granic, że indywidualni rolnicy za głowy się łapali (częściej pukali), a potem nagle tak wszystko pier.dol.nęło, że dziś tylko starsi wiekiem wiedzą co to były PGR-ry.

 8. @ redakcja:
  Pasażerowie są policzalni, dlatego nie piszemy „ilość pasażerów”, ale „liczba pasażerów”.

 9. Wiklinowy nocnik

  pewnie same loty w jedną stronę bez biletu powrotnego, taki kraj….

 10. Ale rekord!!! Pamiętam, że w pierwszym roku miało być 300 tys. Chyba coś nie do końca działa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7512zł 0.29%
  • GBP 5.1235zł 0.18%
  • EUR 4.5497zł 0.13%
  • CHF 4.2183zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL