Lubelski Tulipan zatrzymany. Rozkochiwał i okradał

Większość z nas doskonale pamięta serialowego Tulipana, który najpierw rozkochiwał w sobie kobiety, a później okradał je z wartościowych rzeczy. O tym, że scenariusze filmowe często okazują się także historiami zaczerpniętymi z prawdziwego życia przekonały się mieszkanki naszego województwa.

-Policjanci z III komisariatu zatrzymali przedwczoraj, w jednym z mieszkań w Świdniku, 26-letniego Bartłomieja M. Młody mężczyzna wpadł na pomysł jak łatwo, miło i szybko można się wzbogacić. Być może pomysł na łatwy zarobek podsunął mu scenariusz popularnego polskiego serialu Tulipan – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego nawiązywał znajomość z kobietami za pośrednictwem portali randkowych. Szybko te kontakty przenosiły się z wirtualnego świata do tzw. „realu”. 26-latek oczarowywał kobiety i zyskiwał ich zaufanie. A kiedy nadarzyła się odpowiednia chwila okradał je. Zabierał wszystko co przedstawiało wartość, głównie była to złota biżuteria w postaci kolczyków, łańcuszków i pierścionków. Na szkodę jednej z pokrzywdzonych skradł także dwa telefony komórkowe i konsolę do gier.

-Skradzioną biżuterię 26 latek wstawiał później do lombardów, głównie w Lublinie i Świdniku. Swoją przestępczą działalność prowadził od lipca 2013 roku. Na obecnym etapie postępowania policjanci ustalili i dotarli do trzech pokrzywdzonych mieszkanek naszego województwa, w wieku od 35 do 41 lat. Straty na ich szkodę szacowane są na kwotę blisko 7 tys. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzonych mogło być więcej. Stąd też zwracamy się z apelem do mieszkanek Lubelszczyzny, które w podobny sposób nawiązały kontakt z młodym mężczyzną, a później zostały przez niego okradzione – opisuje proceder kom. Renata Laszczka – Rusek.

Wczoraj z zatrzymanym wykonywane były czynności procesowe. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży. Po uzgodnieniu z prokuratorem mężczyzna dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lat oraz karze grzywny.

2014-02-07 09:08:14
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online