Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Ratusz: Port Lotniczy Lublin widziany obiektywem spotterów

W lubelskim Ratuszu od jutra będzie można oglądać wystawę poświęconą awiacji. Spotterzy zapraszają wszystkich do podziwiania prac malowanych obiektywem, na których będzie można zobaczyć wszystko co związane z Portem Lotniczym.

We wtorek 22 października w lubelskim Ratuszu odbędzie się otwarcie wystawy pod tytułem „Port Lotniczy Lublin widziany okiem spotterów”. Zdjęcia, które zostaną zaprezentowane podczas tej ekspozycji zostały wykonane przez członków oraz sympatyków lubelskiego EPLB Spotters.

Co to jest spotting?

Hobby polegające na fotografowaniu lub obserwowaniu obiektów związanych z komunikacją. Osoba uprawiające to hobby nazywana jest spotterem (ang. spotter). Ze względu na obiekt zainteresowania wyróżnia się m.ni. planespotting, czyli obserwowanie samolotów i lotnisk. Odkąd mamy tuż obok lotnisko, miłośnicy samolotów mają nie lada gratkę. W naszym mieście jest wielu spotterów polujących obiektywem na samoloty krążące nad lubelskim lotniskiem. W tym celu wykonali nawet specjalną górkę, w pobliżu portu lotniczego, przeznaczoną do fotografowania latających maszyn. Na wystawie nie zabraknie również obrazów związanych z terminalem i wydarzeniami związanymi z lotniskiem.

Zapraszamy pasjonatów lotnictwa i fotografii do odwiedzenia wystawy.

2013-10-21 19:18:37
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport