Lubelski Chór La Musica z nagrodami w prestiżowym konkursie

Lubelski Chór „La Musica”, działający przy Szkole Podstawowej Nr 16 im. F. Chopina w Lublinie, godnie reprezentował stolicę naszego regionu na prestiżowym konkursie polskiej chóralistyki w Poznaniu. Zdobył dwie nagrody.

Wczoraj wieczorem ogłoszono wyniki I Konkursu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. S. Stuligrosza w Poznaniu. Odbył się też koncert podsumowujący to niezwykłe wydarzenie, które miało miejsce w Poznaniu w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r.

Lubelski Chór La Musica, już od 25 lat gromadzący najpiękniejsze głosy Lubelszczyzny i wygrywający kolejne konkursy, zdobył w Poznaniu dwie nagrody: Nagrodę Specjalna Rektor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, profesor Haliny Lorkowskiej oraz w Poznaniu oraz Nagrodę Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr prof. Dariusza Dyczewskiego za muzykalność i kulturę brzmienia.

Udział grupy starszej chóru La Musica w pierwszej edycji Konkursu „Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza” w Poznaniu to wynik nominacji, jaką Chór zdobył podczas październikowego XXXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Wyjazd Chóru La Musica do Poznania dofinansowany był ze środków Miasta Lublin.

(fot. nadesłane)

2 komentarze

  1. Była chórzystka

    Gratulacje Panie Zdzisławie !

  2. W chórze nigdy nie śpiewałam, ale miałam zajęcia z p. Zdzisławem- wspaniały człowiek- do dziś go miło wspominam, mimo, że minęło już ponad 20 lat.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka gminy Radzyń Podlaski w Paszkach Dużych
Szlakiem Dobrej Zabawy, czyli impreza z okazji Dnia Dziecka
Kazimierski Dzień Dziecka
Warsztaty, spotkania, zajęcia oraz Dzień Dziecka. Wszystko to w bibliotece w Świdniku
Piknik rodzinny w Księżpolu