Lubelscy policjanci oddali hołd zastrzelonemu funkcjonariuszowi z Raciborza (zdjęcia, wideo)

Policjanci z lubelskiego garnizonu punktualnie o godzinie 12 włączyli syreny dźwiękowe w radiowozach, aby w ten sposób oddać hołd koledze, który został zastrzelony przez bandytę podczas interwencji.

W piątek w południe policyjne syreny zawyły w całej Polsce, również w Lublinie. W ten sposób policjanci oddali hołd funkcjonariuszowi, który podczas interwencji został zastrzelony przez bandytę. Michał Kędzierski zginął od strzałów, które padły we wtorek rano na ul. Chełmońskiego w Raciborzu.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego około godziny 8 zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Michał zawsze marzył o służbie w Policji. Swoje marzenie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Od wielu lat związany był z lokalnymi mediami, gdzie kreował pozytywny wizerunek Policji. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny kolega. Był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie. Zawsze pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas. Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust. W sercach naszych i pamięci trwać będzie na zawsze – tak kolegę wspominają policjanci z Raciborza.

 

 

(fot. wideo lublin112.pl, Policja Śląska, Policja Lublin)

34 komentarze

 1. No i uj taka praca

 2. Jak ciebie jakiś zbój napadnie i zrobi krzywdę to pamiętaj swoje słowa bo jako obywatel też jesteś narażony. Bandyci z racji fachu (taka „praca”) akurat cywili mają za cel. Więc pamiętaj „taka praca”.

 3. Ludzie są zabijani a w zamian państwo daje wypłatę średnią jak nie poniżej. Niedługo nikt nie będzie wstępował do służb. Obniżanie poziomu do wstąpienia też to nie wyjście i odbije się czkawką gdy te „brylanty” zaczną „świecić”. Kiedy rząd pojmie że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Zachód już dawno to poją. Powinni wynagrodzenie ustandaryzowane z innymi krajami UE. A o tym że za bezpiecznym biurkiem więcej się zarabia niż na ulicy to już wstyd.

 4. Brązowy Czarodziej

  Ja za takie pieniądze to bym zrezygnował. Dozbierał bym na automat do kakao by Mamy już nie ganiać i wyjechał z nim zapakowanym w walizce na platformę.

 5. Ludzie też giną w pracy i co???

 6. Do zdjęć panowie policjanci potrafią założyć maski bo zwykle jeżdżą bez masek. Wypada na to że mieszkają razem i im wolno

 7. A może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego ten drugi policjant nie zastrzelił tego sku….syna?

 8. Ładny gest. Szkoda chłopaka i jego rodziny.

  • Jak lekarze poumierali ratując innych, zarażając się Covid 19 to nikt ich aż tak nie żałował.

 9. Śmiech na sali !! To ich praca. Poszles tam do pracy to masz. Taki hołd należałoby tak samo oddawać zabitym kierowcom! Przywalonym górnikom etc.

 10. hołd bo byl amatorem bez doswiadczenia. dobre.
  akcja medialna,zeby ludzie mieli temat zastepczy od pałowania,wyrabiania norm mandatowych i zamykania przez te psy polityczne,na spolke z sanepidem,lokali gastronomicznych. bohater… phii
  ich rękami wprowadzono lockdown,ktory okazal sie tylko zagrywką do calkowitego podporzadkowania Polski ue,co podpisano ostatnio. dzięki za „tylko wykonywanie rozkazow”. teraz juz oficjalnie w kolonijnej republice unijnej,a nie suwerennym kraju.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021