LUBELSCY „MISZCZOWIE” KIEROWNICY: Dlaczego tworzą się korki? Spójrz

Kolejny film z serii LUBELSCY „MISZCZOWIE” KIEROWNICY. Tym razem z ulic Lublina. Zarejestrowane częste przewinienia za kierownicą.

Tym razem mamy niebezpieczne zmiany pasa ruchu oraz pokazany proces jak dochodzi w Lublinie do tworzenia się korków. Na filmie, w kolejności: ul. Mełgiewska, ul. Węglarza i ul. Podzamcze. Typowe zachowania kierujących w tych miejscach, czyli nagminne blokowanie skrzyżowania i nagłe zmiany pasa ruchu. Do podobnych sytuacji dochodzi na innych lubelskich skrzyżowaniach. Tak właśnie powstają korki…

2013-12-28 11:16:42
(fot. kadr z filmu)

13 komentarzy

 1. Pierwsza i druga sytuacja – kierowcy popełnili wykroczenia ale gdzie tu powód do tworzenia się korków? Generalnie, aut przybywa a infrastruktura nie nadąża. No i kochani, jak zapala się zielone to nie kończymy pisać sms’a, pudrować nosek, itp.. jedynka i but.

 2. Kiedyś to tacy działacze mogli się w ORMO realizować. Teraz kupują kamerkę i oceniają styl jazdy innych. Nic to, przynajmniej się lepiej poczują. Tylko co wtedy, gdy drogowcy wraz z policją obserwując sytuacje na drodze postanawiają zmienić coś w celu upłynnienia ruchu. Nasz działacz ma się z pyszna gdy nagle skręt w prawo przy dworku Graafa staje się możliwy z dwóch pasów. Wszyscy wiedzą, co się tam dzieje w godzinach szczytu.

  • szukanie sensacji będąc idealny w oczach dziadków…przyczepił się do ostatniej sytuacji to niech ten mUndry wytłumaczy jak ma wjechać tirem na skrzyżowanie i zjechać jednocześnie, pachołki rozkładać czy liczyć ale niewiem na co???

 3. nic strasznego… to przez ludzi którzy nie potrafią zachować się w ruchu miejskim i większość korków jest przez kierowców którzy zwyczajnie zamiast zająć się kierownicą oglądają się za nie wiadomo czym..

 4. Korki się tworzą bo w Lublinie jeździ się mało dynamicznie. Gdy zapala się zielone światło, przeciętny Kowalski dopiero wciska sprzęgło, wrzuca bieg, powolutku zwalnia sprzęgło i kręci do 1,5 tys. obrotów no bo nie ma co galopować, przez co średnio zajmuje mu to kilka dobrych, cennych sekund…

 5. O czym mowa , korki to są przez tych co drzemią na czerwonym i nie widzą jak zapala im się pomarańczowy a pierwszy bieg wkładają przy zielonym i ruszają po kilku sekundach a w tym czasie przejechać by mogło jakieś dwa auta , a kolejny też nie jadzie i t d… a w końcu na zmianie zamiast przejechać 7 aut przejeżdża 3, a wszystko przez śpiochów.

 6. Czasami krew mnie zalewa, jak widzę ile miejsca ludzie zostawiają przez sobą w kolejce do skrętu w lewo np. w Nowy Świat z Kunickiego. Czasami w takiej luce zmieściłby się jeszcze maluch lub Smart. Wystarczy zamknąć obieg powietrza, żeby nie wąchać spalin i podjechać chociaż na te 50 cm i zawsze ze 2 samochody więcej przeleci…

 7. Krzysztof z podlubelskiej wsi

  Święta racja z tym ruszaniem ze świateł i „dotaczaniu” się do skrzyżowania bo jest czerwone. Bo nie można podjechać , stanąć i stac !!! tylko będzie ci menda jechać 5 km/h przez 500 metrów bo może się uda z dwójki ruszyć. A może oni coś innego trenują ?? j To samo z ruszaniem z zielonego. Gdzie się będę spieszył pierwszy stoję i tak przejadę przez skrzyżowanie. A że za nim tylko dwa inne auta na całym zielonym….

 8. A wy to tak zawsze zrywacie się prędziutko ze świateł? Pomyślcie, że jesteśmy tylko ludźmi i każdemu zdarza się zagapić gdzieś na coś. Ale oczywiście Panowie zawsze jeżdżą najlepiej i nigdy nie zagapią się na coś. Bo jak to możliwe.
  A wzięliście pod uwagę fakt, że może ktoś niedawno odebrał prawko i nie czuje się za kierownicą zbyt pewnie?
  Trochę wyrozumiałości i cierpliwości nie zaszkodzi nikomu. 😉
  Jak macie dojechać to dojedziecie. Nie ważne czy jadąc 40km/h czy 140km/h. Jednak przy tej pierwszej prędkości dojechanie jest bardziej prawdopodobne.

  • Droga Pani, zawsze można skorzystać z komunikacji miejskiej skoro za kierownicą czuje się pani niepewnie, a i porozglądać się można, a nawet zagapić (najwyżej swój przystanek Pani przejedzie) 🙂

 9. Do Mrówka
  Nikt nikomu nie karze galopować z max prędkością ale z minimalną dynamiką.
  Czyli ruszyć jak najszybciej i jechać.Nie pewność nie może występować u kierowcy bo wtedy prowadzi to do niebezpiecznych sytuacji na drodze.Skupienie i szybka reakcja podczas jazdy na pewno wpływa dobrze na styl prowadzenia.
  Mam tak w ogóle to mam serdecznie dosyć jazdy po zapchanych ulicach lublina między innymi przez maruderów.

  • Powiem tylko tyle. Przemieszczam się po Lublinie bardzo dużo i… Fakt, są ludzie, którzy nie jeżdżą zbyt dynamicznie, ale to nie powód, żebyśmy się stresowali. A tak w ogóle. Po wypowiedzi mrówki wnioskuję, że nie pisała ona o sobie mówiąc, że nie czują się niektórzy pewnie za kierownicą. Kocur mogłeś sobie darować zbędne złośliwości. Kurs prawa jazdy nie uczy nas dokładnie jeżdżenia. Uczy tylko ruszania i jako tako ogarniania samochodu. Jeżdżenia uczą nas inni kierowcy i warunki na drodze, jak już wyjeżdżamy sami na drogę. Także trochę wyrozumiałości, włączcie sobie muzyczkę i powolutku do celu 🙂 Lepiej 10 minut później niż 40 lat za wcześnie 🙂

 10. Święta racja , ile razy dziennie widzi się takich co jak zapali się zielone dopiero biegu szukają ,. albo panie poprawiające makijaż , a o gadających przez telefon też należy wspomnieć .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku