Lubartów: Strażacy walczyli z płonącymi trawami a potem ze skutkami silnych wiatrów

W dniach 15 i 16. marca w wyniku silnych podmuchów wiatru strażacy na terenie powiatu lubartowskiego interweniowali 8 razy. Wiatr uszkadzał głównie pokrycia dachowe i łamał drzewa.

-W okresie od dnia 10.03.2014 r. do dnia 16.03.2014 r. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 63 zdarzeń, w tym 53 pożary (49 pożarów suchej trawy i nieużytków rolnych) i 10 miejscowych zagrożeń (8 związanych z silnie wiejącym wiatrem w dniach 15 i 16. marca). Do pożarów suchych traw i nieużytków rolnych doszło w miejscowościach: Lubartów (8 pożarów), Jeziorzany (4 pożary), Szczekarków, Wandzin, Pałecznica, Niedźwiada, Firlej, Mieczysławka, Gołąb, Chlewiska, Węgielce, Krupy, Tarło, Ostrów Lubelski, Łucka, Białobrzegi, Stara Jedlanka, Boźniewice, Wola Skromowska, Młyniska, Serock, Samoklęski Kol., Nowodwór, Blizocin, Przytoczno, Ostrów, Serniki, Kolechowice Folwark, Kieszkówka, Michów, Kock, Baranówka – informuje oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie – asp. sztab. Paweł Krupa.

Łącznie spaleniu uległa sucha trawa, nieużytki rolne, częściowo ściółka leśna (w miejscach gdzie pożary przeniosły się na tereny lasu) o powierzchni ok. 36 hektarów. W kilku przypadkach zagrożone pożarem były budynki gospodarcze i mieszkalne.

-W miejscowościach Kamionka, Sobolew, Serniki, Nowy Uścimów oraz w Lubartowie na ul. Lipowej i Krańcowej obłamane konary drzew blokowały drogi i ulice. Ponadto doszło do uszkodzenia pojedynczych elementów pokrycia dachu na budynku przy ul. Rynek II (budynek w którym mieści się m.in. kino Lewart). Działania straży polegały na doraźnym zabezpieczeniu naderwanych blach. Czynności prowadzono z wykorzystaniem drabiny mechanicznej – dodaje asp. sztab. Paweł Krupa.

2014-03-18 07:17:52
(fot. PSP Lubartów)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online