Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Leżał na poboczu, obok znajdował się motorower. Chcieli mu pomóc, stał się agresywny

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 39-latek z gminy Ludwin. W takim stanie mężczyzna kierował motorowerem. Leżącego na poboczu drogi wojewódzkiej nr 813 motorowerzystę zauważyli inni uczestnicy ruchu. Kiedy chcieli mu pomóc, stał się agresywny, po czym wsiadł na motorower i pojechał dalej.

W poniedziałek przed godziną 17.00 łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Kocia Góra gmina Ludwin doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego motorowerem.

– Z ustaleń policjantów wynika, że leżącego na poboczu drogi wojewódzkiej mężczyznę przy którym znajdował się motorower zauważyli inni uczestnicy ruchu. Kiedy chcieli mu pomóc wyczuli od niego woń alkoholu i o zdarzeniu poinformowali policjantów. Wówczas mężczyzna stał się agresywny. Następnie wsiadł na motorower i pojechał do domu. Świadkowie zdarzenia pojechali za nim – relacjonuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Mundurowi na jednej z posesji zastali kierującego jednośladem. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Ludwin.

– Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut – dodaje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

  1. Całe szczęście, że nie kierował rowerem. Wtedy dostałby 2500PLN mandatu.

  2. Leżeć na poboczu nie można co za niewolnictwo.

  3. Załatwili człowieka kapusie. Co za czasów człowiek dozyl. Śledzili do samego domu a potem sprzedali bliźniego swego

Dodaj komentarz

Z kraju