Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Leżaki i plac zabaw z parkiem linowym. Taras widokowy na dachu dworca o zachodzie słońca (zdjęcia)

Hamaki, w których można poleżeć, stoliki z krzesełkami, czy też plac zabaw dla dzieci z parkiem linowym – to wszystko od ponad tygodnia dostępne jest już na dachu nowego dworca. Taras cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Od początku kwietnia można korzystać z tarasu widokowego, jaki powstał na dachu nowego dworca autobusowego w Lublinie. Oficjalnie obiekt określono jako otwarta przestrzeń rekreacyjna i wypoczynkowa, którą stworzono w celu bezpiecznego spędzenia czasu podczas przerwy w podróży środkami komunikacji zbiorowej. Nie oznacza to jednak, iż mogą z niego korzystać tylko pasażerowie. Dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Na dachu znajdują się m.in. hamaki, w których można poleżeć, stoliki z krzesełkami, czy też plac zabaw dla dzieci z parkiem linowym o długości około 18 m i wysokości 3 m. Stworzono również strefę gastronomiczną oraz ścieżkę widokową. Całość otoczono szklaną barierą, co ma zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo.

W czwartkowy wieczór na tarasie znajdowało się zaledwie kilka młodych osób, jak jednak zapewniają pracownicy dworca, ogólnie obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga coraz więcej mieszkańców. Całość czynne jest codziennie od godz. 7:00 do 21:00.

19 komentarzy

  1. Czy już wiadomo czy ktoś odpowie za wpadkę w ruchomymi schodami w projekcie?
    Ratusz miał zarezerwowane na ten cel 300 000 zł pieniędzy z kieszeni mieszkańców, wykonawca zażyczył sobie podobno dużo więcej. Ratusz zasłaniał się: „Szczegóły w zakresie wynagrodzenia, będą możliwe do przekazania po podpisaniu umowy – dodaje Justyna Góźdź.”

  2. Tym szybom to bym nieufał. Przyjdzie jakiś paździerz, zbiję, stłucze szybę a potem przyjdzie matka z dzieckiem i dojdzie do tragedii. Bo na czas ktoś tego nie zabezpieczy.
    To jest niebezpieczn, powinno ulec modyfikacji. Projektant chyba dzieci nie ma i doświadczenia życiowego.

Dodaj komentarz