Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Leśnicy oddadzą krew i osocze

W dniach 21-22 grudnia pracownicy nadleśnictw RDLP w Lublinie wyruszą na pomoc potrzebującym. Będą oddawać krew i osocze w Lublinie i oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Przed kilkoma dniami leśnicy z lubelskiej dyrekcji LP rozdawali choinki honorowym krwiodawcom uczestniczącym w akcji „Od serca na święta”. Tym razem to oni przekażą ten cenny dar potrzebującym, bo jak mówią – pomaganie mają we krwi.

Krew i jej składniki są potrzebne każdego dnia. Jedyną fabryką tego najcenniejszego leku jest ludzki organizm, dlatego tak ważne jest ciągłe propagowanie idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Oddając jedną jednostkę krwi ratujemy życie trzech osób, a jeśli uczynimy to sześć razy w roku możemy ocalić nawet 24. ludzkie istnienia.

– Brać leśna niejednokrotnie dawała wyraz przywiązania do szlachetnej idei niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Taką honorową i dobrowolną formą społecznej odpowiedzialności jest właśnie krwiodawstwo, poprzez które dzielimy się bezcennym darem niezbędnym do ratowania zdrowia i życia. Mam nadzieję, że liczny udział lubelskich leśników w tej szlachetnej inicjatywie przyczyni się do zwiększenia zapasów krwi w naszych szpitalach, które jak dobrze wiemy wymagają ciągłego uzupełniania – zauważa dyrektor RDLP w Lublinie, dr inż. Marek Kamola.

Taki stan rzeczy odzwierciedlają statystyki, według których, aby można było wykonywać zaplanowane zabiegi w szpitalach oraz ratować ofiary nagłych wypadków, liczba stałych dawców w naszym kraju powinna wzrosnąć.

– Wśród leśników nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy podejmują wysiłek podarowania cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Niech będą oni dobrym przykładem do naśladowania dla innych. Oddając krew, dajemy nadzieję – mówi dyrektor Kamola.

W najbliższy poniedziałek i wtorek pracownicy poszczególnych jednostek lubelskiej dyrekcji będą oddawać krew i jej składniki w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz oddziałach terenowych, m.in. w Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Puławach, Stalowej Woli, Tomaszowie Lubelskim oraz Zamościu.

Leśnicy oddadzą krew i osocze

Prezentujemy również harmonogram terenowych akcji poboru krwi organizowanych przez RCKiK

Leśnicy oddadzą krew i osocze

(fot. pixabay.com, RCKiK, RDLP)

3 komentarze

  1. Tyle lat żyję na tym świecie i nie słyszałem, nie czytałem, nie widziałem żeby.. Księża komukolwiek pomogli, oddali krew, przyjeli bezdomnego, nakarmili głodnego, pomogli pogorzelcom, kupili z własnej mamony komukolwiek cokolwiek. Za to często przez przestrzeń medialną przelatują tematy: ksiądz pijany, ksiądz zwyzywał, ksiądz napastował, ksiądz przegrał w karty, ksiądz to, ksiądz tamto.. (SIC)

    • znam osobiście księdza który robi te wszystkie rzeczy tylko nie jest osobą medialną i nie robi tego pod publikę, zresztą pewnie jakby chciał to Ci z góry i tak by mu zakazali publikowania takich treści

  2. Znam osobiście księdza, który oddaje osocze jako ozdrowieniec

Z kraju