Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Leokadiów: Śmiertelne potrącenie. Poszukiwany kierowca czarnej scanii

Policjanci z Puław poszukują kierowcy, który ciężarówką m-ki Scania w kolorze czarnym rok produkcji 2011, potrącił pieszego i zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając mu pomocy.

Do wypadku doszło około godz. 1.00-1.20 w miejscowości Leokadiów na trasie K-12. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni mężczyzna wyszedł z dyskoteki i maszerował lewą stroną jezdni będąc na poboczu lub skraju jezdni. Do wypadku doszło zaledwie 300 metrów od dyskoteki. Policjanci ustalili, że 28-latka potrącił kierowca ciężarówki marki scania, kabina w kolorze czarnym. Rok produkcji 2011. Policjanci też nie mają wątpliwości, że kierowca miał pełną świadomość, że doszło do zderzenia. Wskazują na to uszkodzenia kabiny. Najprawdopodobniej kilkanaście minut do pół godziny pieszy leżał na drodze zanim przypadkowa osoba powiadomiła pogotowie ratunkowe. Pieszy został przewieziony do szpitala w Puławach, gdzie zmarł mimo prowadzonej reanimacji. Policjanci ustalają czy tak długa zwłoka mogła doprowadzić w sposób bezpośredni do jego zgonu i czy wcześniejsza pomoc mogła go uratować – informuje biuro prasowe KWP Lublin.

Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu ciężarówki Scania rocznik 2011, która posiada uszkodzenia kabiny w kolorze czarnym (owiewki) oraz prawdopodobnie prawego reflektora proszone są o kontakt z KPP w Puławach lub pod telefonem 997.

Komentarze wyłączone