Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Legia uruchomiła w Lublinie piłkarskie przedszkole

Celem ogólnopolskiego programu „Legia Soccer Schools” jest zabawa poprzez sport oraz edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży. Ma temu pomagać promocja aktywnego stylu życia w oparciu o trening piłkarski na najwyższym możliwym poziomie.

„Przedszkola Piłkarskie” to zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia i są one częścią ogólnopolskiego projektu „Legia Soccer Schools”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie. Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera oraz asystentki, wkraczają w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną.

Podstawowymi założeniami projektu jest: kształtowanie poprzez zabawę prozdrowotnych nawyków sportowych, aktywizacja sportowa dzieci mająca na celu podniesienie poziomu sprawności fizycznej, nauka współpracy, rozwijanie kreatywności i wyobraźni czy też nauka postawy Fair Play. Do tego rozwój umiejętności językowych poprzez wprowadzenie w temat zajęć słów i zwrotów w języku angielskim, aktywizowanie rodzin do wspólnego spędzania czasu poprzez wprowadzenie treningów z udziałem rodzica/opiekuna rozwijanie umiejętności zgodnie z indywidualnymi możliwościami, rozładowanie napięć psychicznych, skierowanie energii w stronę aktywności fizycznej czy też kształtowanie świadomości wpływu sportu na własne zdrowie. Przede wszystkim jest to jednak dobra zabawa.

Dzięki odpowiedniej liczebności grup (do 15 os.) oraz bogatemu wyposażeniu placów treningowych, każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań jak i rozwijania talentów, które drzemią w każdym małym człowieku. Zajęcia prowadzić będzie starannie wyselekcjonowana kadra trenerska przez najlepszych trenerów Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Bazując na swoim doświadczeniu oraz programie zajęć stworzonym specjalnie dla najmłodszych, wspierają chęć do ruchu młodych chłopców i dziewczynek i dają szansę na przeżycie niezapomnianych chwil.

– By wzmocnić poczucie więzi między rodzicem a jego pociechą w ramach zajęć „Piłkarskie Przedszkola Legii” będziemy zachęcać do udziału w zajęciach również opiekunów naszych małych adeptów piłki nożnej. W czasie zajęć dzieci, wykorzystując różne przybory, będą uczyły się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę jak i grać w mini meczach piłkarskich. Wszystkie te działania będą osadzone w scenariuszu zajęć wykreowanym na świat bliski dzieciom – wesołych bohaterów znanych z bajek i ich przygód – wyjaśnia Michał Efir, partner Legia Soccer Schools.

Otwarcie Legia Soccer Schools Lublin, odbędzie się 7 maja na boisku przy ul. Pana Wołodyjowskiego 13 należącym do Szkoły Podstawowej Nr 38.

(fot. Legia Soccer Schools – zdjęcie ilustracyjne)
2017-04-08 09:20:42

2 komentarze

  1. ciekawe co na to kibice Motoru? 😉

  2. Legia Mistrz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo