Łęczna: Rzucał nożami w policjantów. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa

Zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów oraz czynnej napaści usłyszał dziś w Komendzie Policji w Łęcznej 22-latek, który podczas interwencji rzucał nożami w kierunku funkcjonariuszy.

W piątek po godzinie 22.00 oficer dyżurny Komendy Policji w Łęcznej odebrał telefon od kobiety, która prosiła o interwencję wobec jej 22-letniego konkubenta. Zgłaszająca obawiała się o swoje życie o zdrowie ponieważ 22-latek biegał po mieszkaniu z nożem. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol.

W tym czasie mężczyzna znajdował się już na zewnętrz, przed budynkiem. Kiedy zobaczył policjantów zaczął im grozić pozbawieniem życia i dwukrotnie rzucił w ich kierunku nożem. Policjanci uchylili się, dzięki czemu nie doszło do tragedii. Następnie agresywny mężczyzna wbiegł do mieszkania.

Na miejsce został skierowany kolejny radiowóz. 22-latek z mieszkania zabrał kuchenne noże. W pewnym momencie wyskoczył przez balkon i zaczął uciekać. Nie mając gdzie się schronić ruszył w kierunku jednego z policjantów. W rękach trzymał dwa noże. Wielokrotne próby nawoływania aby się zatrzymał i odrzucił noże nie przyniosły żadnego rezultatu. Kiedy zbliżył się do policjanta na odległość kilku metrów, funkcjonariusz wyjął broń i zagroził jej użyciem. Dopiero wtedy 22-latek na chwilę się zatrzymał. Wtedy drugi z policjantów od tyłu rzucił się niego. Policjanci obezwładnili i zatrzymali sprawcę.

Jeden z policjantów doznał niegroźnych obrażeń ręki on noża sprawcy w trakcie obezwładniania. Funkcjonariusze czuli od niego alkohol. 22-latek nie poddał się badaniu na jego zawartość. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Dziś policjanci przedstawili mu zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów, w których sprawca rzucał nożami grożąc, że ich zabije. Ponadto usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów z drugiego patrolu, który go obezwładnił. Dziś w południe sprawca zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Funkcjonariusze wnioskować będą o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 22-latka.

Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany łęczyńskim policjantom, którzy w przeszłości stawiali mu zarzuty m.in. za znieważanie policjantów oraz uszkodzenia radiowozu.

2013-09-29 10:11:10
(fot. KWP Lublin)

1 komentarz

 1. skur *** ys jeden .. kopciuch .. 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej