690 680 960

Leasing dla nowych firm i startupów

Zaciągnięcie kredytu dla nowo założonej firmy czy startupu jest kłopotliwe. Banki wymagają bowiem co najmniej kilkumiesięcznego stażu rynkowego, aby zaakceptować wniosek kredytowy. Jednak już od pierwszego dnia działalności istnieje szansa na podpisanie umowy leasingowej i sfinansowania w takim trybie wydatków m.in. na zakup środków trwałych, w tym w szczególności pojazdów.

 

Ryzyko kredytowania i ryzyko leasingowe

 

Przeszkodą w pozyskiwaniu źródeł zewnętrznego finansowania dla nowo otwartej działalności gospodarczej czy startupów jest krótki staż rynkowy i niemożność określenia, czy firma przetrwa na rynku i będzie generowała zyski.

 

Tylko nieliczne firmy leasingowe mają ofertę posiadają w swojej ofercie rozwiązania skierowane dla do młodych przedsiębiorców i autorów startupów. Zdarza się, że do wykupienia leasingu przez firmę z krótkim stażem wystarczy zdolność kredytowa przedsiębiorcy. Niektórzy oferują autoleasing dla firm rozpoczynających działalność, umożliwiający sfinansowanie zakupu samochodu bez konieczności udokumentowania dochodów oraz obrotów firmy.

 

Warunki leasingu

 

Należy liczyć się z tym, że leasingodawcy będą wymagali od nowych firm wyższego wkładu własnego, (w wysokości 15-25 proc. wartości przedmiotu leasingu) na finansowanie zakupu określonych środków trwałych za pośrednictwem leasingu. Zdarza się, że okres leasingu dla młodych przedsiębiorców jest ograniczony i mogą oni nabywać wyłącznie nowe środki trwałe. Firmy leasingowe wymagają na ogół, aby dodatkowym zabezpieczeniem umowy leasingowej podpisywanej z nową firmą lub startupem było ubezpieczenie. W przypadku leasingowanego samochodu jest to obowiązkowe ubezpieczenie OC i AC.

 

Leasing jest wygodną formą finansowania zakupu środków trwałych także dla nowych firm czy startupów.  Mogą z niego korzystać nawet przedsiębiorcy z niedużym stażem rynkowym.  Z uwagi na fakt, że podczas trwania umowy przedmiot leasingu pozostaje własnością leasingodawcy, jest to forma zabezpieczenia jego praw, która skłania do oferowania leasingu także początkującym przedsiębiorcom.

 

Polecamy zapoznać się z informacjami w serwisie Raiffeisen Leasing.

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas