Trzy lata pracy nad jedną sprawą. Efekt – zlikwidowany szlak przemytu narkotyków

Kilka lat wytężonej pracy przyniosło wyczekiwane przez funkcjonariuszy efekty. Zlikwidowano szlak dystrybucji środków odurzających. Przejęto aż 275 kilogramów narkotyków.

Nad sprawą transgranicznej dystrybucji narkotyków funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pracowali blisko trzy lata. Oprócz własnych działań i ustaleń, korzystano również z międzynarodowej współpracy europejskich służb granicznych i policyjnych. Bardzo pomocni okazali się także funkcjonariusze z innych oddziałów Straży Granicznej.

Efekt jest taki, że od 2013 roku pogranicznicy zatrzymali 10 kurierów przewożących narkotyki oraz 6 pojazdów o łącznej wartości 750 000 złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że przestępcy przemycali narkotyki z krajów Europy Zachodniej i Południowej przez Polskę, Litwę, Białoruś, Ukrainę do Rosji. Ukrywano je w specjalnie wykonanych skrytkach konstrukcyjnych luksusowych pojazdów.

Dzięki rozpracowaniu kilku międzynarodowych grup przestępczych, zlikwidowano transgraniczną dystrybucję narkotyków. Głównie była to kokaina, marihuana i haszysz. Łącznie przechwyconych zostało prawie 275 kg narkotyków o wartości 11 mln złotych. Jak podliczyli funkcjonariusze, substancje te mogłyby odurzyć ponad ćwierć miliona osób.
(fot. SG)
2016-11-15 18:50:36

Jeden komentarz

  1. 275 kg w kilka lat ciekawe ile kosztowala ta akcja hahahahah

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie