Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ładowarka przygniotła mężczyznę. Poszkodowany nie wykazywał funkcji życiowych, po reanimacji trafił do szpitala (zdjęcia)

W trakcie pracy, mężczyzna został przygnieciony przez ramię ładowarki. Na pomoc ruszyli jego koledzy. Dopiero ratownikom udało się uwolnić poszkodowanego.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 9 na terenie jednego z zakładów przy ulicy Wierzbowej w Lubartowie. Pracujący tam mężczyzna został przygnieciony przez łyżkę ładowarki elementów konstrukcyjnych pojazdu.

Jego koledzy widząc co się stało, ruszyli na pomoc. Za pomocą innych maszyn starali się unieść ramię ładowarki. Niestety nie przyniosło to skutku. Niebawem na miejsce przyjechała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Po konsultacji z innymi operatorami ładowarek, przecięto przewody hydrauliczne odblokowując ramię. To pozwoliło na jego uniesienie i uwolnienie mężczyzny. Poszkodowany nie wykazywał jednak funkcji życiowych – wyjaśnia kpt. Michał Mazur z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Ratownicy medyczni przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ta po kilkunastu minutach zakończyła się sukcesem. Następnie poszkodowanego przetransportowano do szpitala. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

Ładowarka przygniotła mężczyznę. Poszkodowany nie wykazywał funkcji życiowych, po reanimacji trafił do szpitala (zdjęcia)

Ładowarka przygniotła mężczyznę. Poszkodowany nie wykazywał funkcji życiowych, po reanimacji trafił do szpitala (zdjęcia)

PRZECZYTAJ W SERWISIE INFO112.PL

Czołowe zderzenie na krajowej „20” w Egiertowie. Zginęła kobieta ZDJĘCIA

?  Śmiertelny wypadek w Żyrardowie. Nie żyje 23-letnia kobieta FOTO

73-latka wpadła pod pociąg. Mrożące krew w żyłach nagranie z dworca kolejowego WIDEO

Niesprawny układ hamulcowy w ciężarówce przyczyną groźnego zderzenia. 25-latek ukarany wysokim mandatem ZDJĘCIA

(fot. KM PSP Lubartów)

16 komentarzy

 1. Przywrócenie funkcji życiowych to jeszcze nie sukces….jak leżał bez oddechu 5 -10 minut to e mózgu zachodzą nieodwracalne zmiany z niedotlenienia …ale trzeba mieć nadzieję że chłop dojdzie do siebie

  • Nagłe zatrzymanie krążenia w warunkach szpitalnych ( wśród przeszkolonego personelu i sprzętu oraz leków) to 4% szans na wyjście żywym ze szpitala. A na ulicy?

 2. Jak było dłuższe niedotlenienie – gość będzie warzywem w domu. Rodzina będzie miała udrękę. Lepiej wtedy nie ratować.

  • ☆☆☆⭐⭐⭐

   Jak będziesz mieć wypadek to ratownicy najpierw przeprowadzą wywiad środowiskowy czy jak cię uratują i będziesz warzywem to będzie miał kto ci zmieniać pampersy i karmić cię papką przez resztę życia ?

  • Trzeba być prawdziwym skur**synem żeby coś takiego napisać!!! Mam nadzieje ze ciebie nic takiego nie spotka bo jeśli w twojej rodzinie coś takiego się wydarzy współczuje bo będą zostawieni sami sobie

 3. Niska temperatura teoretycznie zwiększa szansę przeżycia przy niedotlenieniu mózgu …

 4. Ciężko było.

 5. Zawsze mowilem, ze telefon szkodzi. Rozladuje sie i potrzebna ladowarka

 6. A milicja oczywiście przyjechała już po akcji ocierając sosy z brody?

 7. „mężczyzna został przygnieciony przez łyżkę ładowarki elementów konstrukcyjnych pojazdu”. Przez co? Do tego na zdjęciu widać, że na placu były inne ładowarki – nie dały rady unieść łyżki o kilkanaście – kilkadziesiąt cm żeby człowieka wyciągnąć spod tego złomu?? Już nie mówiąc o tym – co trzeba robić żeby pod taką łyżkę wpaść. Trochę czasu spędziłem w otoczeniu takich maszyn ale chyba pośród myślących ludzi – bo nigdy zagrożenia nie było.

  • Proszę dobrze czytać albo się doinformować, zakleszczony został w ramieniu koparki inna koparka nie była wstanie podnieść tego ramienia ponieważ trzymała hydraulika nie widzę żeby pan pracował w takiej firmie skoro ja nie uczony wiem ze nie było szans na podniesienie tego inna koparka, jest pan prostakiem nic więcej

 8. Jaka to firma?

 9. Mężczyzna nie żyje.
  Firma wibro

 10. A czy to pewne że nie żyje?

Z kraju