690 680 960

KWP Lublin: Trwają działania Policji „Prędkość”

Od samego rana na terenie województwa lubelskiego trwają działania Policji „Prędkość”. Kierowcy muszą pamiętać, że od dziś za przewinienia na drodze będą odpowiadać według nowych przepisów.

Działania Policji pod kryptonimem „Prędkość” prowadzone są dzisiaj przez policjantów w całym województwie, od godz. 10:00 do 18:00.

Policjanci będą szczególnie wyczuleni na wykroczenia i przestępstwa, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol czy nieprawidłowo wykonywane manewry.

Na drogach, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, pojawi się więcej patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a także motocykle.

Kierowcy muszą pamiętać, że za przewinienia na drodze będą odpowiadać według nowych przepisów i nowego taryfikatora mandatów.

Emocje wśród kierowców najbardziej budzi przepis o zatrzymywaniu uprawnień, za rażące przekroczenie prędkości. Jednak warto pamiętać, że nowy przepis będzie obowiązywał, tylko i wyłącznie w terenach zabudowanych. Gdy kierujący przekroczy tam prędkość o 50 km i więcej, podczas kontroli zostanie mu automatycznie zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli w tym czasie kierowca znów wsiądzie za kierownicę, okres zakazu prowadzenia pojazdów zostanie wydłużony do pół roku. A jeżeli i to nic nie da, taka osoba będzie musiała od nowa zapisać się na kurs i przystąpić do egzaminu. Podobnie będzie w przypadku przewożenia większej ilości osób, niż miejsc w samochodzie.

2015-05-18 12:39:07
(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. Akcja ,,sęp” a nie jakieś tam…

 2. jedż przepisowo nie daj szmaciarzom zarobić

  • Wiesz, że można przestrzegać przepisów a nawet trzeba ale raz w trasie się zagapisz, pojedziesz szybciej i jeżdżenie powoli pójdzie psu…

 3. obowiązuje tylko w obszarze zabudowanym ? Polska i jej drogi w 80% to obszar zabudowany !!! 🙁

 4. Tylko dlaczego te zryte nowe przepisy nie dotycza sedziow i poslow to pierd*****one swiete krowy..

 5. Czy moglby mi ktos wyjasnic dlaczego te chore przepisy nie dotycza sedziów oraz oslów:) tzn poslów

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas